1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
A sárga viola valóban kétnyári dísznövény, elvirágzás után érdemes róla magot gyűjteni és saját magunknak palántát nevelni. Alábbi cikkeinkben bővebben olvashat a sárga violáról:
Ahhoz, hogy a leander gazdagon virágozzon, az idősebb fácskákat, bokrokat a tél végével kell visszametszeni. A fiatal növények azért szorulnak metszésre, hogy elágazzanak, koronát neveljenek. Ilyenkor ne sajnáljuk a csemetéket, minél erőteljesebben metsszük vissza a leandert, annál gazdagabban virágzik. Igaz viszont, hogy az erős metszés után a korai virágzás kissé későbbre tolódik.<p>Metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metszi vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani.
Abban a kertészetben mondták helyesen, ahol a vérszilva (Prunus cerasifera ´Nigra´ vagy ´Atropurpurea´) termését ehetőnek mondták. Sárga vagy piros színű, enyhén savanykás ízű gyümölcsöt terem, amiből kiváló kompót is készíthető. Edzett, igénytelen növény, akár sövény is nevelhető belőle. A legnépszerűbb virágzó díszfák (Prunus nemzetség)
Mivel a fű mindenképp napos helyre való, nem javasolnám fenyő alá, inkább a következő talajtakaró évelőket: <p>Vinca minor - Télizöld meténg <p>Vinca major - Nagy meténg <p>Geranium macrorrhizum - Illatos gólyaorr <p>Hypericum calycinum - Bőrlevelű orbáncfű <p>Helleborus sp.- hunyor <p>Hosta sp. -árnyékliliom
A "Macskajaj" (Coleus canina Hybride). egy egynyári díszcsalán. Nem csak a macskákat, hanem a kutyákat is távoltartja a védeni kívánt területtől pl. virágágyástól. Olyan aromaanyagokat tartalmaz, amelyet a négylábúak nem szeretnek. Mivel nagyon új nemesítésű fajta, könnyen lehet, hogy Magyarországon nem egyszerű a beszerzése. (De egyre gyakoribb a közismert dísznövényes csomagküldő szolgálatok termékei közt. egynyári növényről lévén szó, tavasszal rendelhető)