1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Kedves Attila! A képen kínai keserűfű (Polygonum multiflorum) van. Egyébként gyógynövényként használja a kínai gyógyászat, de nálunk egy inváziós agresszív gyomnövény. Írtását totális kontakt gyomírtó szerrel javaslom.
Tisztelt Kertbarát! A képen sajnos tápanyaghiány tünetei vagy a túl kötött agyagos és savanyú talaj tünetei láthatók. A lelassuló növekedés, és a kis levél a nitrégén a kén vagy a cinkhiányra utalhat. A talaj savanyú kémhatása és kötöttsége szintén csökkentheti a tápanyagok felvételét. Javasolt a növények tápoldatozása nitrogén kén és cinktartalmú tápoldatokkal (Volldünger, FitoHorm) Ezenkívül ajánlatos lenne ha savanyú a talaj akkor meszezni (mészkőporozás), ha kötött akkor laza homokot bekeverni. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök
Kedves Ágnes! A levelek sárgulásának oka valószínűleg gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A túlzott locsolás inkább árt, mint használ a növénynek: gyökerei könnyen elrothadnak (csak akkor öntözzük meg a növényt, amikor a földje már kiszáradt - hetente-kéthetente történő locsolás bőven elegendő számára, csak a nyári kánikulai napokon kell esetleg többször is megöntözni). A növény kedveli a világos, de nem túl napos helyeket, a tűző nap szintén árthat neki. Bővebben a növényről: Hogyan gondozzuk az aloe verát?
Kedves Feri! Őszi vajas almának szokták említeni ez a gyümölcsöt. A rügypattanás előtt (akár februárban) kell metszeni és szinte biztos, hogy megfelelő metszéssel termőre fordul, nemcsak az ágvégeken.
Üdvözlöm! A képen kínai keserűfű van. Nagyon agresszív invazív faj. Javaslom, hogy totális gyomírtóval permetezze le, ahányszor csak kihajt!