1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Ha a fű számára nem biztosítjuk a számára optimális igényeket, sajnos hiába várjuk, hogy angol pázsithoz hasonlót kapjunk. Árnyékos helyen mohák telepdhetnek meg benne, nem rendszeres nyíráskor a gyomok hatalmasodhatnak el. Aró, fehér kártevő lehetne pajzstetű is, de az nem él a gyepben. Talán a nedves környezet okozhat valamely gomba elszaporodását benne. <p>A gyepápolásról bővebben olvashat kapcsolódó írásainkban.
Egy kerti tó építésekor mindenképp számítani kell az odalátogató állatok, rovarok, bogarak esetleges zavaró hatásával. Cukros víz vagy sör a kert másik sarkába való kihelyezésével néhány darázs elcsábítható a tótól.
Ajánlom az alábbi cikk és videó megtekintését, kimerítő választ kaphat kérdésére:
A takácsatkák elszaporodása mindig a száraz levegőjű szobákban várható. Atka elleni permetezést követően rendszeres párásítással elkerülhetjük, hogy újra megjelentjenek növényeinken.
A kefevirág (Callistemon citrinus) a nagyméretű dézsák jellegzetes növénye. A napos, meleg helyet kedveli. Talajban a savanyút, vízből a lágyat igényli, öntözni nyáron rendzseresen kell, de a pangó víz gyökereit elpusztítja. Elvirágzás után célszerű visszametszeni, télre pedig fagymentes helyre állítani. Télen is figyeljünk a földlabdájára, ne hagyjuk kiszáradni. Rendszertelen öntözés vagy egy kártevő is okozhatta a levelek lehullását.