1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Üdvözlöm Péter! A fának meg kell szoknia az adott hely klímáját, adottságait "aklimatizálódik" ez természetes folyamat. A kertészetben, egy üvegházból érkezett, ahol ellenőrzött páratartalomban és fényviszonyokban mellett nevelték. A szoba mikroklímája lényegesen "szegényesebb" mint az említett üvegházban. A folyamat során ami eltarthat 3-5 hétig is fajtától függően, elvesztheti lombjának 30-50% -át is. A nyári időszakban nem lehet gond a nyitott ablak, viszont ősszel és télen javasolt elvinni a huzat útjából. Amit leírt a fa öntözéséről szerintem rendben van, ezt az időszakot a fának "egyedül" kell átvészelni. Ami talán még szóba jöhet egy friss ültetőközegbe való áthelyezés, amiben most lehet az egy kókuszrosttal dúsított keverék amit a kertészetekben használnak, ez hosszútávon otthoni körülmények közti tartásra alkalmatlan, ültetőközegnek B kategóriás virágföld valamint tőzegmoha 2/3, 1/3 keverékét ajánlanám. Az átültetésnél ne sérüljenek a gyökerek, amit lehet finoman leszedni a régi ültetőközegből és a frissbe áthelyezni. Kb ennyi lenne elsőre... Üdv: János Hasonló kérdés-válasz: Ficus ginseng bonsai levelei sárgulnak
Ha lyukasak a levelek lehetséges, hogy hernyó vagy valamilyen más rovar okozta a betegséget. Meg kellene próbálnia rovarölőszerrel is permetezni a fákat. Kártevők a kertünkben: ormányos, levéltetű, moly Mospilan 20 SG, a hatékony rovarölő szer
Valószínűleg valamilyen rovar okozta a hárs betegségét. Rovarölőszerrel kellene lepermeteznie (pl. decis, karate).
Valószínűleg tápanyaghiány lehet az oka, érdemes lenne főleg vasat tartalmaz lombtrágyával locsolni a növényt. (pl. zöldítő komplex, wuxal, volldünger stb. )