1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
A banán kifejezetten fényigényes, 20-23 fokot és bőséges locsolást igénylő szobanövény. Kéthetenkénti tápoldatozást meghálálja, de a tél közeledtével csökkenthető az öntözés és a trágyázás adagja. <p>További információk a banánról alábbi cikkeinkben olvasható:
A hazai klímában sem a narancsnál sem a mandarinnál nem számíthatunk termésre, de a citrommal sikeresebben próbálkozhatunk. <p>Erről szólnak alábbi cikkeink is:
A rózsametszés ideje tavasszal jön érkezik el. A futórózsákról elegendő csak az elhalt vagy visszafagyott részeket eltávolítani, nem igényel olyan erős metszést mint a teahibrid rózsák. Később a három négyéves vesszőket ujra tőből kell eltávolítani, hogy az fiatalabb vesszők jobban fejlődjenek.
Sajnos ha a növény nagyon leromlott, akkor nincs sok értelme próbálkozni az átteleltetésével, inkább javasolnám, hogy jövőre ruházzon be egy újabb muskátliba, hamarabb fog virágzó és egészséges növényt kapni!
Tudna segíteni nekem, hogy milyen más neve lehet e növénynek, mert a tigriscsillag valószínű egy helyi elnevezés, és így nem tudom beazonosítani.