1581. Mit lehet enni a 40 napos böjt alatt? Elmondjuk
A nagyböjt 40 napja jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk néhány kilótól, és kipróbáljuk a vegetáriánus vagy a vegán étrendet.
A nagyböjt 40 napja jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk néhány kilótól, és kipróbáljuk a vegetáriánus vagy a vegán étrendet.
Ha tehetjük, rengeteget áldozunk kertünk tervezésére, kivitelezésére, öntözésére. A gond akkor kezdődik, amikor csodálatos gyepünk tökéletesen kikelt, megtörténtek az első nyírások, de ahogy telik az idő egyre kevesebb kedvünk lesz hozzá, hogy ugyanazt még egyszer és még többször megtegyük. Megnéztük, és leteszteltük, milyen kisgépek segíthetik a munkánkat, hogy ne dolgozzunk duplán!
Az első melegebb tavaszi napok után a gyep is fejődésnek indul. Elérkezett az ideje a gyep tápanyaggal való feltöltésének. A tavasz végén a új gyepfelületek telepítésére is sor kerülhet. A Scotts komplett kínálatot nyújt ehhez a munkákhoz, a fűmagtól a gyepműtrágyán át a kiszórókig. Vásárlóink most akár egy műtrágyaszórót is kaphatnak ajándékba. Részleteket lásd lejjebb!
Nyár derekán járunk, a sok eső után végre megnyugodott időjárásunk és tudjuk folytatni mostani munkánkat, amit az agyagos talaj eddig nem engedett, ezért pár napot szikkadni hagytuk. A terepmunkák után a ház körüli szegélyezés és szivárogtató elkészítése következett, amit kaviccsal terítettünk és szépen beültettünk növényekkel..
Íme itt az ősz, a növények színesednek. Amiket egész évben észre sem vettünk most gyönyörűnek látjuk. Sárgás, bordós színekben pompáznak a kőrisek, juharok. Fantasztikus látvány. Feladatunk egy lejtős hegyvidéki terület kertépítése, amit igyekeztünk a lehető legszebben megvalósítani és közben figyeltünk a későbbi könnyen ápolhatóságra, hogy ne kínlódás legyen a kertművelés, kertápolás, hanem öröm és viszonylag kis munka.
A fehér bevonatban élnek-e mozgó 1-3 mm-es állatok vagy repülő egyedek? A kép nem elég éles, sajnos, tudna jobbat küldeni?
Bármikor, amiben tudunk, segítünk, vagy írunk róla, vagy videót teszünk fel és kikerül a címlapunkra. Várjuk a kérdéseit! Üdvözlettel, Édenkertész
A beteg részek könnyen lepotyognak, érdemes lerázni és eltüzelni azokat, mielőtt fertőzési forrássá válnának. A legkíméletesebb eljárás a kézi leszedés, de több növénynél ez sok időt igényel, ezért cirokseprűvel óvatosan az ágak közé hatolva gyorsítható a munka. Kíméletes és a gyors módszer a nagy erejű vízsugárral való eltávolítás, amely során lehetőleg lefelé irányuló szögben kimosathatók a könnyen leváló, elpusztult részek. Persze ez nem mindenütt lehetséges. Furcsa, mert nem szoktunk hozzá; a tujákat is permetezni kell. Júliustól októberig kéthetente permetezni kell a tujákat kaptán, mankoceb, kresoxim-metil, miklobutanil vagy tribázikus rézszulfát hatóanyagú szerekkel. Az áruházakban tudnak felvilágosítást adni, h pontosan mely szerek tartalmazzák ezeket az anyagokat.
A ragacsosságnak két oka lehet: vagy a citromfa levelében található illóolajok; ez esetben semmi baj nincs. Vagy kártevő rovar: főleg pajzstetvek, melyek lehetnek a száron, de a leveleken is gyakoriak. Vizsgálja meg, hogy levéltetvek vagy pajzstetvek vannak-e a citromfán, mert ettől függ a védekezés módja. Valószínűbb, hogy pajzstetvek. Folyamatosan öblített, szappanos vizes szivaccsal alaposan le kell dörzsölni, valamint 7-10 naponta, 2-3 alkalommal Vektafid A/E-el szabadtéren permetezni, illetve Actara 25 WG megfelelően hígított oldatával ismételten beöntözni, amennyiben a növény szára még nem nagyon fás. Utóbbi készítménnyel -de csak a szabad levegőn- (!) permetezni is lehet. A növényt a későbbiekben is érdemes figyelni, és ha újra megjelennek a pajzstetvek, azokat mielőbb el kell távolítani az említett módon, és a növényvédő szeres kezeléseket is meg lehet ismételni.
Lehet hogy huzat érte, esetleg túl lett öntözve. Vagy kórokozó támadta meg. Van valami a levelek fonákján? Esetleg a földjén? Az egészséges növényrész vízbe rakva ki kell, hogy gyökerezzen. Ilyen úton megújíthatja növényét.