1581. Mit lehet enni a 40 napos böjt alatt? Elmondjuk
A nagyböjt 40 napja jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk néhány kilótól, és kipróbáljuk a vegetáriánus vagy a vegán étrendet.
A nagyböjt 40 napja jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk néhány kilótól, és kipróbáljuk a vegetáriánus vagy a vegán étrendet.
Ha tehetjük, rengeteget áldozunk kertünk tervezésére, kivitelezésére, öntözésére. A gond akkor kezdődik, amikor csodálatos gyepünk tökéletesen kikelt, megtörténtek az első nyírások, de ahogy telik az idő egyre kevesebb kedvünk lesz hozzá, hogy ugyanazt még egyszer és még többször megtegyük. Megnéztük, és leteszteltük, milyen kisgépek segíthetik a munkánkat, hogy ne dolgozzunk duplán!
Az első melegebb tavaszi napok után a gyep is fejődésnek indul. Elérkezett az ideje a gyep tápanyaggal való feltöltésének. A tavasz végén a új gyepfelületek telepítésére is sor kerülhet. A Scotts komplett kínálatot nyújt ehhez a munkákhoz, a fűmagtól a gyepműtrágyán át a kiszórókig. Vásárlóink most akár egy műtrágyaszórót is kaphatnak ajándékba. Részleteket lásd lejjebb!
Nyár derekán járunk, a sok eső után végre megnyugodott időjárásunk és tudjuk folytatni mostani munkánkat, amit az agyagos talaj eddig nem engedett, ezért pár napot szikkadni hagytuk. A terepmunkák után a ház körüli szegélyezés és szivárogtató elkészítése következett, amit kaviccsal terítettünk és szépen beültettünk növényekkel..
Íme itt az ősz, a növények színesednek. Amiket egész évben észre sem vettünk most gyönyörűnek látjuk. Sárgás, bordós színekben pompáznak a kőrisek, juharok. Fantasztikus látvány. Feladatunk egy lejtős hegyvidéki terület kertépítése, amit igyekeztünk a lehető legszebben megvalósítani és közben figyeltünk a későbbi könnyen ápolhatóságra, hogy ne kínlódás legyen a kertművelés, kertápolás, hanem öröm és viszonylag kis munka.
Kedves Kónya Tibor! A képek alapján ez gomba, vagy baktériumos fertőzés! Champion nevű szerrel permetezze le és a kezelés után egy hét múlva megint, összesen háromszor! Meg fog gyógyulni.
Dracenáknál, ahogy megnyúlik, felkopaszodik a törzse. Az okok között lehetséges, hogy kis cserépben van, régi a földje, túlzottan melegben van (17-22 °C a legmegfelelőbb), nem jó az öntözés, alacsony a páratartalom. Azt javaslom, hogy vágja vissza a törzset, mert hamarosan kihajtanak az új levelek, és ezzel lehet vastagodásra biztatni. A levágott "fejdugványt" gyökereztesse ki vízben, és ültesse el, így lesz egy új növénye is. Kapcsolódó cikk: Minden, amit a dracénákról tudni kell!
Kedves Missmary! A Basudin egy általános talajfertőtlenítő szer, ami eléggé hatásos. A földre kell szórni, és azután megöntözni, és kiírt minden kártevőt a talajból. A kezelést ismételje meg 10-14 nap múlva!
A szobai banán jó körülmények között egész évben fejlődik. Ezért télen is sok fényt igényel, ill. rendszeres öntözést, párásítást és időnként - télen is - kéthetente egyszer tápoldatot. Nyáron hetente lehet tápoldatozni leveles szobanövényeknek készült oldat tökéletesen megfelelő. A különböző banán fajokat évente tavasszal és nyáron is célszerű átültetni, de ne nagy cserépbe (maximum két számmal legyen nagyobb az előző mérethez képest). Nem célszerű kiültetni a szabadba. Nem bírja a közvetlen nyári perzselő napsütést, ilyenkor megégnek a levelei. A legjobb árnyékos helyre tenni dézsában. A reggeli és esti nap serkentően hat a növekedésre. A banán örökzöld növény, egész évben szépen mutat. Az normális jelenség, ha az alsó leveleit ledobja, mert folyamatosan fejlődik. Egyes fajokat ajánlanak kerti tartásra, azok felszíni részei teljesen tönkremennek a hideg időjárás miatt, de legtöbbször gyökérről tavaszal kihajtanak. A banán trópusi növény, szóval télen a legjobb fagymentes helyen nevelni. A legtöbb kereskedelmi forgalomban lévő banán nem fejleszt ehető gyömölcsöt. Egyébként, még ha termő is a banán, hagyományos szobai körülmények között nem lehet banán gyömölcsre számítani, ahhoz egész évben üvegházban kellene nevelni speciális körülmények között a mi éghajlati övünkön. A tartás szempontjából fontos a rendszeres permezetés, akár naponta is szükséges lehet, ez függ a szoba, helyiség páratartalmától. Üdvözlettel, Vasvári János Zsolt
A hortenzia magról való szaporítását nem sokan ajánlják. A magokkal való szaporítást általában nemesítés érdekében végeznek. De természetesen magról is lehet szaporítani, viszont sok figyelmet és türelmet követel magának. Kora tavasszal ültesse el a magot (vagy ősszel, és tavasszal a gyökerek megerősödése után ki is lehet ültetni). A legfontosabb, hogy tápanyagban gazdag földbe tartsa, és rendszeresen öntözze. Ne engedje soha, hogy kiszáradjon a föld. Legyen mindig nedves a földje, de túlöntözni sem szabad. Ha rendesen gondját viselik, akkor a magokból is szép virágok fejlődnek majd ki. Viszont mindig meg van a veszélye, hogy nem fog ebben az évben virágozni. Mindenképp érdemes kipróbálnia. A hortenzia gyakoribb szaporítási módja a dugványozás, amiről itt olvashat: Szaporítsunk hortenziát hajtásdugványról