1581. Mit lehet enni a 40 napos böjt alatt? Elmondjuk
A nagyböjt 40 napja jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk néhány kilótól, és kipróbáljuk a vegetáriánus vagy a vegán étrendet.
A nagyböjt 40 napja jó alkalom arra, hogy megszabaduljunk néhány kilótól, és kipróbáljuk a vegetáriánus vagy a vegán étrendet.
Ha tehetjük, rengeteget áldozunk kertünk tervezésére, kivitelezésére, öntözésére. A gond akkor kezdődik, amikor csodálatos gyepünk tökéletesen kikelt, megtörténtek az első nyírások, de ahogy telik az idő egyre kevesebb kedvünk lesz hozzá, hogy ugyanazt még egyszer és még többször megtegyük. Megnéztük, és leteszteltük, milyen kisgépek segíthetik a munkánkat, hogy ne dolgozzunk duplán!
Az első melegebb tavaszi napok után a gyep is fejődésnek indul. Elérkezett az ideje a gyep tápanyaggal való feltöltésének. A tavasz végén a új gyepfelületek telepítésére is sor kerülhet. A Scotts komplett kínálatot nyújt ehhez a munkákhoz, a fűmagtól a gyepműtrágyán át a kiszórókig. Vásárlóink most akár egy műtrágyaszórót is kaphatnak ajándékba. Részleteket lásd lejjebb!
Nyár derekán járunk, a sok eső után végre megnyugodott időjárásunk és tudjuk folytatni mostani munkánkat, amit az agyagos talaj eddig nem engedett, ezért pár napot szikkadni hagytuk. A terepmunkák után a ház körüli szegélyezés és szivárogtató elkészítése következett, amit kaviccsal terítettünk és szépen beültettünk növényekkel..
Íme itt az ősz, a növények színesednek. Amiket egész évben észre sem vettünk most gyönyörűnek látjuk. Sárgás, bordós színekben pompáznak a kőrisek, juharok. Fantasztikus látvány. Feladatunk egy lejtős hegyvidéki terület kertépítése, amit igyekeztünk a lehető legszebben megvalósítani és közben figyeltünk a későbbi könnyen ápolhatóságra, hogy ne kínlódás legyen a kertművelés, kertápolás, hanem öröm és viszonylag kis munka.
Érdemes megpróbálkozni a légbújtással, amelynek lépéseiről itt olvashat: Légbujtás lépésről-lépésre Így a leválasztani kívánt felső rész biztosnágosan gyökereztethető, majd miután leválasztották a felső részt, le kell vágni a felkopaszodott felső szakaszt és remélhetőleg alulról újra kihajt majd az anyanövény. Sugárarália
Kedves Ádám! Télen napos, de hűvös, 18-20 fokos helyet igényel. Kedveli a párás levegőt, időnként érdemes permetezni a leveleit vízpárával. Én arra tippelek, hogy a nem megfelelő hőmérséklet, és a kevés pára okozza a tüneteket. Kényes növény, nem könnyű tartani. Nyáron melegebb, 23-25 fokos, párás, félárnyékos helyet kíván. Öntözni esővízzel a legjobb, kevés víz télen, nyáron lehet emelni a vízadagokon. Remélhetőleg helyre jön a virága. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza a hajtásokat 15 cm-es magasságban. Vigyázzon, mert a sebzési felületen tejndev fog előbuggyanni, ez bőrirritáló hatású. A levágást követően ültesse át nagyobb cserépbe, a gyökerekről kicsit a földet lerázva. Ezt követően szépen elindul a hajtásnövekedés, és őszre, szépen megújított bokor fejlődik. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs kertész Mikulásvirág, a kedvenc karácsonyi szobanövény A mikulásvirág is un. rövidnappalos növény
Kedves Zsigmond! Sajnos van rá esély, hogy a járdában némi kárt tesz idővel, bár a 15 cm vastagság elég masszív, így akár meg is úszhatja, sajnos erre nincs biztos forgatókönyv. A kerítés alapja elég mélyen van elméletben, így annak nem kellene sérülnie. Császárfa, oxyfa, smaragdfa: gyors növekedésű csodafák lesznek a megmentőink?
Zsigó Györgyöt, a Magyar Növényorvosi Kamara elnökének felhívását idézzük: A virágfertőző monília (Monilinia laxa) a bibén, de a sziromleveleken keresztül is be tud hatolni a növénybe, és a vesszőkben terjedve ágszáradást okozhat. Tavasszal tehát a virágokat kell megóvni a gomba támadásától. Elsőként a virágzó kajszira figyeljünk. Ugyanígy fertőzi a meggyet is, sőt már a megpattant rügyön keresztül is bejuthat a bimbóba. Ezért a „profik” az ültetvényekben, a folyamatosan nyíló meggynél már fehér bimbós állapotban védekeznek felszívódó gombaölőkkel, majd a virágzás hosszától és az időjárástól függően ismételnek pl. teljes virágzáskor, 80%-os sziromhullásban majd terméskötődés után. A nagy ültetvények 3-4 kezeléssel számolnak évről-évre. Hűvös, párás tavaszon a kajszinál is indokolt lehet a két permetezés Permetszerek 2020-ban monilia ellen: Ezek a III. kategóriás, felszívódó gombaölők engedélyezettek az idén cseresznyében, meggyben, kajsziban és őszibarackban monília ellen: Chorus 50 WG, Topas 100 EC, Teldor 500 SC, Switch 62,5 WG (inkább később, a gyümölcsmoníliára ajánlják.), Signum WG, stb. Csak őszibarackban engedélyezett a Prolectus. A II. kategóriásokat is kigyűjtöttem: Luna Privilege, Folicur Solo, Orius 20 EW, Systhane 20 EW, Topsin-M 70 WDG, stb. Sok ismerős név köszön vissza, néhány éve még III. kategóriások voltak. Jó lenne ezekkel is váltogatni a megszokott szereinket. A „zöldkönyvesek” hozzá tudnak jutni ezekhez a gombaölőkhöz. Jó minőségben, apró cseppképzéssel történjen a kezelés. Teljesen be kell fednünk a virágokat! Permetszereink tapadását, esőállóságát a cseppek szétterülését növelhetjük a tapadásfokozók hozzáadásával. Több biostimuláló készítménynél leírták a moníliák elleni mellékhatást. A növény ellenálló képességét növelik és ezzel segítenek minket a küzdelemben. Az „egyszerű anyagok” közül őszibarackban és cseresznyében a csalán kivonatát ajánlják a moníliás virágfertőzés ellen. Melyek a monília tünetei? Hogyan védekezzünk ellene? Támad a virágfertőző monília Itt a segítség, hogyan keverjünk be permetlevet