1711. Konyhakiállítás – Mindenkit megfőz!
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Sokan az erős és széles spektrumú vegyszerek bevetése helyett azért szívesebben próbálkoznak kíméletes, természetes alapanyagú szerekkel a kártevők, és kórokozók elpusztítására. Ezért érdemes visszanyúlni nagyszüleink módszereihez, akik különböző növények főzeteivel próbálták elpusztítani kártevőket és megelőzni a fertőzéseket a kertben. Tegyük hozzá, hogy sikeresen. Lássunk néhány régi módszert!
Akinek kertje van, az egészen biztosan szeretne egy sziklakertet is. Bármily kicsi is, de legyen, mert a virágokkal, gyógy,-és fűszernövényekkel teli kis sziget nagyon feldobja a kertünk hangulatát. Vagy az előkertünkét. Lássunk hozzá!
A Goji bogyó gyógyhatásairól már írtunk. Akik ismerik, tudják, hogy szinte csodaszernek számít az egészségmegőrzés szempontjából. A Goji bogyóból készült termékek ugyan beszerezhetők a gyógynövény szaküzletekben, de a legjobb mégis a saját termés, vagyis ha a kertünkben is van ebből a csodás növényből.
A Gulan tulajdonképp nem más, mint egy cserépben nevelhető gyógyszer. Elég néhány levelét naponta teának, vagy salátába felhasználni, már érezhető a gyógyhatása. Mindemellett dekoratív kúszónövény a szobánkba, a télikertbe, a balkonra, vagy a teraszra.
A szaporítás házilag is kivitelezhető módjai közül,az un.vegetatív szaporítás a legegyszerűbb.Ennek módja mikor az anyanövény sarjait leválasztva arról tovább neveljük önálló növényként. Ez lehet akár tőosztás vagy a szárakon megjelenő sarjak leválasztása. Minden ezt követő szaporítási eljárás nagyon bonyolult és nem kevés türelem szükségeltetik hozzá.Mivel a leírása több oldalba is belekerülhet,javaslom megtekintésre a következő oldalt ahol minden részletesen látható olvasható az alábbi linkre kattintva.
Bőségesen öntözze, akár naponta is. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye közepes, a direkt napfényt vagy a félárnyékot kedveli. Hőigénye közepes. Ideális hőmérséklet 13-18 C között. Egyes fajok a tűző napot kedvelik, mások jobban kedvleik a többnyire árnyékos fekvésű területeteket. A gyenge hajtások lemetszésével elősegíthető a virágzás. HA magvetéssel kapott növény, akkor 4-5 éven belül, a dugványról, bújtvánnyal szaporítottak 2-3 éven belül virágoznak.
A teljes levél alakját, erezettségét, a levelek sajátságos elhelyezkedését a hajtáson bemutató éles képek nélkül a növényt nem lehet meghatározni. Kérem, a leírtak szerinti fotókat küldje meg és azonnal válaszolok:)
A lime, ahogy a citrusfélék, 10-15 éves korában szokott teremni általában. Káliumdús tápoldattal kell öntözni. Most nyáron jobb lenne a szabadban tartani, vagy párásítani a lakásban a levegőt. Ha ez nem lehetséges, spriccolni a leveleit, de ne jéghideg vízzel, hanem inkább kézmeleggel.
Az apró, légy-szerű repkedő állatok valószínűleg a növények talajából bújtak elő, és azokkal kerültek be a lakásba. A talajban, tőzegben lárva alakban meghúzódva a virágokkal elterjeszthetők, a meleg hőmérsékletű lakásban hamar kifejlődnek belőlük a hártyásszárnyú szúnyogok vagy legyek. A repkedő alakja nem károsít, a talajban élő lárvák sem mindegyike bántja a növényt gyökérzetét, de jelenlétükkel zavarják az otthon komfortérzetét. A lakásban rovarölő szereket kipermetezni egészségügyi okokból nem szabad. Ha kezelni szükséges, lépcsőházba, garázsba, vagy a lakás olyan részébe, helyiségébe vigye ideiglenesen a növény(eke)t, ahol senki nem tartózkodik. Kezelésre javaslom az Actara 25 WG nevű szert, annak permetezésre javasolt oldatával, bő lémennyiséggel, víz helyett öntözze be a cserép talaját. Ezt ismételje meg még két alkalommal.