1711. Konyhakiállítás – Mindenkit megfőz!
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Sokan az erős és széles spektrumú vegyszerek bevetése helyett azért szívesebben próbálkoznak kíméletes, természetes alapanyagú szerekkel a kártevők, és kórokozók elpusztítására. Ezért érdemes visszanyúlni nagyszüleink módszereihez, akik különböző növények főzeteivel próbálták elpusztítani kártevőket és megelőzni a fertőzéseket a kertben. Tegyük hozzá, hogy sikeresen. Lássunk néhány régi módszert!
Akinek kertje van, az egészen biztosan szeretne egy sziklakertet is. Bármily kicsi is, de legyen, mert a virágokkal, gyógy,-és fűszernövényekkel teli kis sziget nagyon feldobja a kertünk hangulatát. Vagy az előkertünkét. Lássunk hozzá!
A Goji bogyó gyógyhatásairól már írtunk. Akik ismerik, tudják, hogy szinte csodaszernek számít az egészségmegőrzés szempontjából. A Goji bogyóból készült termékek ugyan beszerezhetők a gyógynövény szaküzletekben, de a legjobb mégis a saját termés, vagyis ha a kertünkben is van ebből a csodás növényből.
A Gulan tulajdonképp nem más, mint egy cserépben nevelhető gyógyszer. Elég néhány levelét naponta teának, vagy salátába felhasználni, már érezhető a gyógyhatása. Mindemellett dekoratív kúszónövény a szobánkba, a télikertbe, a balkonra, vagy a teraszra.
Kedves Boglárka! Meg kéne nézni, hogy van-e valami élősködő a levelek fonákján, esetleg a földjének felső rétegén mozognak-e apró élősködők? Ha nem, akkor általános tápoldatot lehet adni neki, és valószínűleg át kéne már ültetni egy nagyobb cserépbe. Mellékeltem a cikket, ami az ültetésről szól. Édenkertész
A 2.-3. évben már terem. Bármilyen talajon megél. Nem kell trágyázni, tápoldatozni! Ha idősebb a növény, ritkítani kell, ezzel serkenthetjük a növekedését. Teljesen télálló! Szereti a félárnyékot. Szaporítása dugványról, vagy magvetéssel történik. Gyümölcsei augusztus- szeptember körül érnek be. Inkább aszalva ajánlott a fogyasztása. Fantasztikus mennyiségű vitamint tartalmaz. A leveleit mossa le szappanos vízzel.
Valoszínűleg az ősz miatt. A világos helyet szereti, de a tűző napsütéstől védeni kell. Szobahőmérsékleten kitűnően érzi magát, jól fejlődik. Tűri a száraz levegőt is, de melegben növelni kell a helyiség páratartalmát. A lombját gyakran kell vízzel permetezni. Nem viseli el viszont a hideget. 12 C fok alatt levelei megbarnulnak. A növényt 2-3 évenként tavasszal (március-április) ültessük át tőzeg és lombföld egyenlő arányú keverékébe. Az átültetés főleg akkor aktuális, ha a gyökerek teljesen átszőtték a talajt. A növény kis edényben érzi legjobban magát. Gyökerei a szoros helyet kedvelik. Óvatosan öntözze. A földje mindig legyen nedves. Víz azonban ne álljon rajta. A növekedési időszakban kéthetente tápoldatozza. Télen kevés vizet kapjon, annyit, hogy a földje ne száradjon ki.
A Kancsóka meghálálja a szakszerű gondoskodást és nőni fog, ha: A lakásban megfelelő a hőmérséklet és páratartalom.Egy florárium, kiszuperált terrárium vagy akvárium kiváló erre. Táptalajnak használjunk Novobalt tőzegmohát, ezt a bomlása miatt 2-3 évente cserélni kell. Adjunk egy kis vizet az egyes kancsókba, mert szállítás és ültetés közben az emésztőnedvek kifolynak, ami gyakran a kancsók elszáradásához vezet. A vízzel feltöltés segít ezen. Természetes folyamat, hogy a levelek és kancsók idővel elhalnak, ezeket érdemes levágni. Csak tiszta esővizet, desztillált vizet vagy forralt és lehűtött vizet használjunk az öntözéshez, soha se csapvizet. A növény földje mindig legyen nedves, nem szabad, hogy két öntözés között kiszáradjon. Öntözzük alaposan, de tápoldatozni nem szükséges, esetleg minimális mennyiséget használhatunk, mert lelassítja a kancsó képződést. A legjobban bevált 10%-nyi (az emésztőnedvhez képest) vízzel higított főtt tojás sárgája fecskendezése a kancsókba.
A yukka törzsét nyugodtan félbevághatja, ahol levágja, ott nem kell kezelni, csak szárazon tartani különben penészedik,vagy rothad. Amit levág törzsdarabot és majd el akarja ültetni, azt 1-2 napig hagyni kell száradni, utána jöhet a vízbe állítás, de tavasszal-nyáron egyből ültethető a földbe is, hamar gyökeret ereszt. Azért jobb vízbe tenni, mert ott látható, amikor meggyökeresedik. Ha hosszú a levágott törzs, akkor több db-ra is vágható gond nélkül. Elültetés után kb. 3 hétig nem jó tápoldatozni, de áprilistól októberig hetente öntözni javasolt tápoldatos vízzel, télen pedig 2 hetente.