1711. Konyhakiállítás – Mindenkit megfőz!
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Sokan az erős és széles spektrumú vegyszerek bevetése helyett azért szívesebben próbálkoznak kíméletes, természetes alapanyagú szerekkel a kártevők, és kórokozók elpusztítására. Ezért érdemes visszanyúlni nagyszüleink módszereihez, akik különböző növények főzeteivel próbálták elpusztítani kártevőket és megelőzni a fertőzéseket a kertben. Tegyük hozzá, hogy sikeresen. Lássunk néhány régi módszert!
Akinek kertje van, az egészen biztosan szeretne egy sziklakertet is. Bármily kicsi is, de legyen, mert a virágokkal, gyógy,-és fűszernövényekkel teli kis sziget nagyon feldobja a kertünk hangulatát. Vagy az előkertünkét. Lássunk hozzá!
A Goji bogyó gyógyhatásairól már írtunk. Akik ismerik, tudják, hogy szinte csodaszernek számít az egészségmegőrzés szempontjából. A Goji bogyóból készült termékek ugyan beszerezhetők a gyógynövény szaküzletekben, de a legjobb mégis a saját termés, vagyis ha a kertünkben is van ebből a csodás növényből.
A Gulan tulajdonképp nem más, mint egy cserépben nevelhető gyógyszer. Elég néhány levelét naponta teának, vagy salátába felhasználni, már érezhető a gyógyhatása. Mindemellett dekoratív kúszónövény a szobánkba, a télikertbe, a balkonra, vagy a teraszra.
Üdvözlöm! A képen, egy árlevelű medvetalpkaktusz látható (Opuntia subulata). A kaktuszoknál szerencsésebb a latin megnevezés minden esetben!
A tavaszi hagymásokat általában nem kell felszedni, mert télállóak, de időnként át kell ültetni őket. A nem fagytűrő nyári hagymás, gumós növényeket viszont mindenképpen fel kell szedni. - A teljes elszáradás után a hagymákat, gumókat ásóvilla segítségével óvatosan vegyük ki a földből. Ha zöld levelekkel lettek levéve, akor a le nem hullott leveleket vágjuk le, a földet pedig távolítsuk el a gumóról. - A hagymákat válogassuk át, a betegeket dobjuk el. Pár napig jól szellőző helyen szárítsuk meg. - A legcélszerűbb raktározási mód, ha egy ládába homokot, fűrészport v. tőzeget teszünk és a hagymákat, gumókat erre tesszük rá. Lehetőség szerint ne érjenek egymáshoz, majd ugyanezzel az anyaggal takarjuk le őket. - Száraz, sötét, hűvös helyen tároljuk.
Egy kicsit megzavart a fotókkal ugyanis a telivirágos fotó az egy phalaenopsis hibrid.A kérdése viszont a másik 2 fotóra vonatkozik.Becsületes neve: Dendrobium phalaenopsis,mely éppen egy uj bébit hajt magának. Tartásmódja:Nyáron a phalaenopsisokkal majdnem megegyező.Amiben különbözik:Kaphat több fényt(akár direkt) és sok vizet de a gyökereinek le kell száradnia két öntözés között.Télen szárazon pihen 12-15 fok között,viszont a lehető legtöbb fényben!A másik két növény esetében:A cambriák télen hüvösben 14-18 fok,kevés nedvességgel miltónia szintén de legyen nyirkos télen is. üdv
Üdvözlöm! Nagyon széles a skálája a növényeknek! Ami szerintem nagyon szép, az a henye boróka (Juniperus horizontalis). Ez a növény maximum 15 cm magasra nő meg, öntözést viszont száraz nyarakon igényel. Az örökzöldek közül, végül is nagyon sok ajánlható, de minimálisan kell öntözni! Nagyon szép a cukorsüveg fenyő (Picea glauca "conica"), ami nagyon jó sírokra is! Néhány, kisebb hamisciprus is beültethető. Cserjék közül még ajánlom a törpe vérborbolyát (Berberis thunbergii "atropurpurea nana" a loncot (Lonicera nitida), madárbirset (Cotoneaster sp.), borostyánt (Hedera helix). Évelők közül a kövirózsa (Sempervivum tectorum), a varjúháj félék (Sedum sp.), a Ternye (Alyssum), a Pázsitszegfű (Armeria rubifolia), az Örökzöld tatárvirág (Iberis sempervivens), a lángvirág (Phlox subulata) való száraz, napos helyre. Az összeültetés abszolút, az Ön ízlése és pénztárcája szabja meg! Azt javaslom, hogy egy-két cserje, esetleg örökzöld elé, évelőket ültessen. Az interneten szerintem számos oldalt talál, ahol a képek segítségével összeállíthatja a kompozíciót, de tartsa szem előtt, hogy ez nem egy díszkert, hanem egy sír! Nem szabad túl "cicomázni"! Javasom, hogy rajzolja le és úgy válogassa össze a növényeket! Milyen virágokat helyezzünk el a sírkertekben? Néhány jótanács sírkertek kialakításához
A Cserkúti Kertcentrumban lehet. Kertcentrum elérhetősége: Telefon: 70/362-46-97 vagy e-mail Nyitvatartási idő: Hétfő-Péntek 09.00-tól 17.00-ig Szombaton 09.00-tól 13.00-ig