1711. Konyhakiállítás – Mindenkit megfőz!
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Sokan az erős és széles spektrumú vegyszerek bevetése helyett azért szívesebben próbálkoznak kíméletes, természetes alapanyagú szerekkel a kártevők, és kórokozók elpusztítására. Ezért érdemes visszanyúlni nagyszüleink módszereihez, akik különböző növények főzeteivel próbálták elpusztítani kártevőket és megelőzni a fertőzéseket a kertben. Tegyük hozzá, hogy sikeresen. Lássunk néhány régi módszert!
Akinek kertje van, az egészen biztosan szeretne egy sziklakertet is. Bármily kicsi is, de legyen, mert a virágokkal, gyógy,-és fűszernövényekkel teli kis sziget nagyon feldobja a kertünk hangulatát. Vagy az előkertünkét. Lássunk hozzá!
A Goji bogyó gyógyhatásairól már írtunk. Akik ismerik, tudják, hogy szinte csodaszernek számít az egészségmegőrzés szempontjából. A Goji bogyóból készült termékek ugyan beszerezhetők a gyógynövény szaküzletekben, de a legjobb mégis a saját termés, vagyis ha a kertünkben is van ebből a csodás növényből.
A Gulan tulajdonképp nem más, mint egy cserépben nevelhető gyógyszer. Elég néhány levelét naponta teának, vagy salátába felhasználni, már érezhető a gyógyhatása. Mindemellett dekoratív kúszónövény a szobánkba, a télikertbe, a balkonra, vagy a teraszra.
A madársóska elleni kezelés lényege, hogy ne legyen virágzó, vagy magot fogó állapotban az írtani kívánt növény: tehát fiatal, zsenge korban kell a herbicides kezelést folytatni. Elvileg a kétszikű egyéves gyomok elleni herbicidek jól hatnak. Mivel foltokban élnek, érdemes csak ezeket a növényeket kezelni. Persze, ha sok van, akkor nem érdemes ecsettel bajlódni.A Gyomstopot érdemes kipróbálni. A kezelést reggel vagy késő délután érdemes elvégezni, és be kéne lőni, hogy utána legalább 1 napig ne essen az eső, legyen ideje a szereknek felszívódni.
Kiírtani nem lehet barátságosan, így gyérítsd, és vidd ki őket egy száraz területre, messze a tótól. Egyébként a legegyszerűbb megoldás az a békaháló, de ezt majd jövőre, megelőzésként javasoljuk. Kis testű ragadozó hal is megoldás lenne pl sügér, koiponytok, mert megeszik az ebihalakat. A mocsári növények többnyire télálló, évelő növények. A hazánkban kedvelt fajok között egy-két kivétel azért akad, ilyen a vízi jácint, és a vízi saláta. Ezeket vagy szobahőmérsékleten, világos helyen kell teleltetni (bár ekkor is sok veszteségre számíthatunk), vagy minden évben vásárolunk belőlük tavunkba egy-két példányt, melyek hamar elszaporodnak.
Kézcsókom! A képen látható növény, egy nyílgyökér (Maranta leuconeura). Brazília trópusi esőerdeiből származik. Nagy páratartalmat kíván, szoba hőmérsékletű vízzel öntözzük, nyáron bőségesen, de mindig kerülje a túlöntözést és a kiszáradást! A hidegtől, és a szárazságtól barna foltok lesznek a levélen. Napos helyen a levelek sápadtak lesznek.
Üdvözlöm! Nem javaslom a fűzfák ültetését, mert az idővel benövi a szikkasztót! A szikkasztót úgy javaslom, hogy a kiásott gödörbe geotextíliát terítsenek, béleljék ki az egészet, majd ezután kulé-kaviccsal töltsék fel. Ezután bele lehet vezetni a csapadékot, majd a szikkasztó feléső részét is geotextíllel kell letakarni, nehogy a föld beszivárgása eldugaszolja. Ezután 30-40 cm földet terítsenek rá, és lehet füvesíteni, vagy akár ráültetni, de nem törvényszerű! Javaslom kis növésű cserjék, örökzöldek, illetve évelők ültetését. Kapcsolódó cikkek: Hogyan tegyük egyedivé a kertünket törpe örökzöldekkel? Milyen törpe örökzöldeket használjunk egy kerti oázis kialakításához?
A magról nevelt fa igen gyönge minőségű gyümölcsöt terem. Ezért a magoncot alanyként használjuk fel és a következő tavasszal ismert termőképességű anyafákról származó szemmel beszemezzük. A szemzett fácskák már a harmadik-negyedik évben teremni kezdenek. A szemzés tavasszal, a nedvkeringés megindulása után a legsikeresebb; a beszemzett alanyt meleg helyen kell tartani a megeredésig műanyag zacskó védelmében.