1711. Konyhakiállítás – Mindenkit megfőz!
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Sokan az erős és széles spektrumú vegyszerek bevetése helyett azért szívesebben próbálkoznak kíméletes, természetes alapanyagú szerekkel a kártevők, és kórokozók elpusztítására. Ezért érdemes visszanyúlni nagyszüleink módszereihez, akik különböző növények főzeteivel próbálták elpusztítani kártevőket és megelőzni a fertőzéseket a kertben. Tegyük hozzá, hogy sikeresen. Lássunk néhány régi módszert!
Akinek kertje van, az egészen biztosan szeretne egy sziklakertet is. Bármily kicsi is, de legyen, mert a virágokkal, gyógy,-és fűszernövényekkel teli kis sziget nagyon feldobja a kertünk hangulatát. Vagy az előkertünkét. Lássunk hozzá!
A Goji bogyó gyógyhatásairól már írtunk. Akik ismerik, tudják, hogy szinte csodaszernek számít az egészségmegőrzés szempontjából. A Goji bogyóból készült termékek ugyan beszerezhetők a gyógynövény szaküzletekben, de a legjobb mégis a saját termés, vagyis ha a kertünkben is van ebből a csodás növényből.
A Gulan tulajdonképp nem más, mint egy cserépben nevelhető gyógyszer. Elég néhány levelét naponta teának, vagy salátába felhasználni, már érezhető a gyógyhatása. Mindemellett dekoratív kúszónövény a szobánkba, a télikertbe, a balkonra, vagy a teraszra.
Üdvözlöm! A célre magfelel a gazdaboltokban megvásárolható bármely rovarölő szer, pl: Cyperkill, Actara, Chess.
Tisztelt Darvas Gyula Sándor! A képen a datolya pálma levelein a kevés öntözés jelei láthatók világos barna színű száradás. A túl öntözésre a levelek sárgulása, és utána sötétbarna színű száradása jellemző. Közepes vízadaggal öntözzünk kb két három naponta, és az elszáradt leveleket vágjuk le. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő, akár egy balkonba is mehetnek, ültetési tanácsokat és földkeveréket illetően segítséget az alábbi cikkben talál: http://www.edenkert.hu/edenkert-tv/fuszeres/fuszernovenyek-ultetese-teraszra-erkelyre/5195/
Tisztelt Kertbarát! A rózsa szabó méh ellen a gyümölcsdarazsak elleni szerrel lehet védekezni sikeresen ez a szer a Mospilan 20SP. A kezelések után a rovarok lárvái is elpusztulnak. Jó kertészkedést ! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Gábor! A képek alapján szerintem tápanyaghiány a lehetséges ok. Javaslom, hogy hetente tápoldatozza és tavasszal ültesse át. Amennyiben a tápoldatozástól nem jön rendbe, pár héten belül, kérem írjon újra!