1711. Konyhakiállítás – Mindenkit megfőz!
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Szeretné, ha konyhabútora Marilyn Monroe-t vagy egy párizsi látképet ábrázolna? Szívesen főzne együtt a legjobb éttermek konyhafőnökeivel? Régóta keresi a tökéletes robotgépet?
Sokan az erős és széles spektrumú vegyszerek bevetése helyett azért szívesebben próbálkoznak kíméletes, természetes alapanyagú szerekkel a kártevők, és kórokozók elpusztítására. Ezért érdemes visszanyúlni nagyszüleink módszereihez, akik különböző növények főzeteivel próbálták elpusztítani kártevőket és megelőzni a fertőzéseket a kertben. Tegyük hozzá, hogy sikeresen. Lássunk néhány régi módszert!
Akinek kertje van, az egészen biztosan szeretne egy sziklakertet is. Bármily kicsi is, de legyen, mert a virágokkal, gyógy,-és fűszernövényekkel teli kis sziget nagyon feldobja a kertünk hangulatát. Vagy az előkertünkét. Lássunk hozzá!
A Goji bogyó gyógyhatásairól már írtunk. Akik ismerik, tudják, hogy szinte csodaszernek számít az egészségmegőrzés szempontjából. A Goji bogyóból készült termékek ugyan beszerezhetők a gyógynövény szaküzletekben, de a legjobb mégis a saját termés, vagyis ha a kertünkben is van ebből a csodás növényből.
A Gulan tulajdonképp nem más, mint egy cserépben nevelhető gyógyszer. Elég néhány levelét naponta teának, vagy salátába felhasználni, már érezhető a gyógyhatása. Mindemellett dekoratív kúszónövény a szobánkba, a télikertbe, a balkonra, vagy a teraszra.
A menta jól tűri a meleg, napos környezetet, természetesen egy balkonládában mindig figyelni kell a folyamatos vízutánpótlásról. A menta leveleit a menta levélbogár is hámozgathatja, vagy különböző bagolylepkék hernyói is. Én nem permeteznék ellenük, nagy bajt nem csinálnak- amíg nem fogyasztják el a levelek nagy részét. Ha meg van a tettes, távolítsuk el. Bővebben a mentááról: Hogyan neveljünk otthon mentát? Mentás másként: mentolos receptek teának, koktélnak És egy fincsi mentás saláta júniusra: Epres avokádósaláta 4 hozzávalóból
A fű száradásának megállapítása nem könnyű feladat. Először is körbe kell járni a témát ,hogy megkeressük a probléma okát. Ehhez tudnom kell az öntözés mennyiségét és napszakát. A tápanyag szórás idejét és mennyiségét., fajtáját ; ezen kívül információ az is ,hogy a talaj minősége konkrétan micsoda ( homoktalaj, fekete föld ,barna erdőtalaj , stb.). Üdvözlettel Molnár Gábor Éva kertészmérnök , a füvesasszony Mi okozhat sárga foltot a gyepen? Foltokban kipusztul a gyepem, pedig rendszeresen öntözöm... Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!
Kedves Kinga! A japán juhar sajnos tényleg a lehető legrosszabb választás ilyen helyre. Ha színes lombú cserjét szeretnének akkor a Cotinus coggygria 'Royal Purple' vagy a Physocarpus opulifolius 'Diabolo' közül javaslok választani. Ezek elég szép méretesre megnőnek, de nyírhatóak és nagyon jól megállják a helyüket kitett helyeken is. Díszfák közül a juharok jöhetnek szóba de ezek 8-10 méteresre is megnőhetnek idővel (pl. Acer platanoide 'Crimson King'). Üdvözlettel, A Stipa szakértője Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!
Jó napot! Egész évben tartható lakásban, párás és világos helyen, pl floráriumban. Fagymentes időben árnyékosabb helyre kihelyezhető, de mindig legyen nedves a talaja, csak esővízzel szabad öntözni. Savanyú tőzegbe szabad ültetni. 12 cm-es cserépből már nem érdemes nagyobba ültetni. Üdv Kiss Krisztián Hogyan termesszük a harmatfűféléket? Harmatfű (Drosera) – eltitkolt tények Harmatfű, a gyilkos növény segíthet a sebgyógyulásban
Jól tette, hogy átültette a növényeket, a legtöbb nem szeret vízben tocsogni - főleg a képen látható szárazságtűrő évelők - egy varjúháj (Sedum sieboldii) és egy kövirózsa (Sempervivum sp.) Sajnos a szívogatott, rágcsált leveleken segíteni nem lehet, valószínű, hogy azokat előbb-utóbb eldobálja a növény és kinövi. Tegye napos helyre a cserepet, remélhetőleg hamar erőre kapnak. http://www.edenkert.hu/diszkert/viragagyasok/sziklakerti-novenyek-sieberz/1984/