1746. Top tavaszi virágok, cserjék és díszfák!
Idén tavasszal a színes virágkavalkád jellemző. Nem csak a divatban jön elő a színes, de a virágoknál is! Lássuk az idei tavasz legnépszerűbb virágait!
Idén tavasszal a színes virágkavalkád jellemző. Nem csak a divatban jön elő a színes, de a virágoknál is! Lássuk az idei tavasz legnépszerűbb virágait!
Május 1-jén és 2-án a balatoni borászoké lesz a főszerep a Fővárosban. A második Balatoni Borok Fesztiválja igényes kulturális ajánlattal, kiváló borokkal és finomabbnál finomabb magyaros étkekkel várja vendégeit.
A top 10 listának mindenképpen tartalmaznia kell a csüngő díszcseresznyefát, hiszen ez a tavaszi táj egyik leglátványosabb virágzó díszcserjéje. A cikkben további két olyan cseresznyefát is megemlítünk, amelyek nem a csüngő csoportba tartoznak, hisz nem akarjuk csökkenteni azt az örömöt, amellyel a japán díszcseresznyefák hozzájárulnak a tavaszi kertjeinkhez.
Dísznövény 2010 Szakkiállítás és Vásár a Budapesti Corvinus Egyetem, Budai Arborétumában (Budapest, XI. ker. Villányi út 29-43.) 2010. április 23-25.
Déligyümölcs, Új-Zélandon őshonos, és importálni kell – nagyjából ennyit tud az átlagember a kivi pedigréjéről. Kínából ered, jó a téltűrése, és a mérsékelt égövön is megél – írják a jobb szakkönyvek. Kis igényű, kiváló adottságú növény, ami Magyarországon is haszonnal termeszthető – mondja Varga János, aki nemcsak gyakorolja, hanem lelkesen tanítja is a kiviművelés tudományát.
Kerti címtárunk tagjai közt számos kertfenntartással is foglalkozó cég szerepel. Ha kitölti a kerti címtárunk oldalán található ajánlatkérést, több ajánlat közül is válogathat.
A hajtást érdemes rögtön tőzeges-homokos földkeverékbe dugni és olyan helyen tartani, ahol a talaj hőmérséklete eléri a 22 -25°C-ot. A gyökeresedés elősegítése érdekében érdemes a dugványt egy fóliával letakarni.
Meg lehet próbálkozni a magról való szaporítással is, de ekkor nem biztos, hogy díszítőértékükben az anyanövényre hasonló egyedeket kapunk (elmaradhat annak szépségétől). A magvetést rögtön érés utén kell megkezdeni: meg kell tisztítani a terméshústól a magvakat és rétegezve tárolni tavaszig. Rétegezéshez ássunk egy 60-80 cm mély árkot amibe egy réteg homokot, egy réteg elvetendő magot (kb. 10-10 cm vastagságban) fektetünk, a gödröt 20-30 cm durva szemű homok zárja le. Veremben vagy pincében is rétegezhetünk, itt jobban biztosított a fagymentes környezet és az állandó alacsony hőmérséklet. Néha locsoljuk illetve szellőztessük. A magokat tavasszal lehet 2-4 cm mélyre elvetni. <p>Gyorsabb szaporítási mód a félfás dugványról történő szaporítás, amelynek optimális időpontja augusztus-szeptember.
A szőlő nitrogén trágyázása nagy figyelmet igényel, különösen azért, mert igen eltérő talajviszonyok, és ennek megfelelően eltérő N-szolgáltató képességű területeken termesztjük. A szerves anyagban gazdag, és telepítéskor nagyadagú szervestrágyázásban részesített talajokon több évig is lehet gazdaságosan szőlőt termeszteni N adagolása nélkül. Ezeken a területeken a tápanyag, így a N elmozdulásával, mobilitásával nem vagy kevésbé kell számolni.<p>A pétisó kettős hatású műtrágya. Hatóanyag-tartalmának egyik része (az ammónia) lassan, a másik része (a nitrát) gyorsan oldódik és gyorsan felvehető. Ezért a pétisó jól táplálja a növényeket és hatása tartósabb, mint néhány más, korábban elterjedt nitrogénműtrágyáé. A nitrogén műtrágyázást homokos talajon inkább tavasszal tanácsos végezni, mivel gyorsan kioldódik a talajból.
A képen látható növény egy Plectrantus faj, amit magyarul szoktak hársfacserjének vagy kakassarkantyúnak is nevezni. Valóban jól bevált növény, mivel viszonylag könnyen tartható. Nyáron a szabadban, télen pedig 10°C-os helységben, ritka öntözéssel. A Világos helyet és közepes vízellátást igényel. <p>További előnye, hogy virágai olyan illatanyagot tartalmaznak, melyek távol tartják a kártevőket, molyokat.