1746. Top tavaszi virágok, cserjék és díszfák!
Idén tavasszal a színes virágkavalkád jellemző. Nem csak a divatban jön elő a színes, de a virágoknál is! Lássuk az idei tavasz legnépszerűbb virágait!
Idén tavasszal a színes virágkavalkád jellemző. Nem csak a divatban jön elő a színes, de a virágoknál is! Lássuk az idei tavasz legnépszerűbb virágait!
Május 1-jén és 2-án a balatoni borászoké lesz a főszerep a Fővárosban. A második Balatoni Borok Fesztiválja igényes kulturális ajánlattal, kiváló borokkal és finomabbnál finomabb magyaros étkekkel várja vendégeit.
A top 10 listának mindenképpen tartalmaznia kell a csüngő díszcseresznyefát, hiszen ez a tavaszi táj egyik leglátványosabb virágzó díszcserjéje. A cikkben további két olyan cseresznyefát is megemlítünk, amelyek nem a csüngő csoportba tartoznak, hisz nem akarjuk csökkenteni azt az örömöt, amellyel a japán díszcseresznyefák hozzájárulnak a tavaszi kertjeinkhez.
Dísznövény 2010 Szakkiállítás és Vásár a Budapesti Corvinus Egyetem, Budai Arborétumában (Budapest, XI. ker. Villányi út 29-43.) 2010. április 23-25.
Déligyümölcs, Új-Zélandon őshonos, és importálni kell – nagyjából ennyit tud az átlagember a kivi pedigréjéről. Kínából ered, jó a téltűrése, és a mérsékelt égövön is megél – írják a jobb szakkönyvek. Kis igényű, kiváló adottságú növény, ami Magyarországon is haszonnal termeszthető – mondja Varga János, aki nemcsak gyakorolja, hanem lelkesen tanítja is a kiviművelés tudományát.
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.