1756. Ültessünk fűzfát a kertünkbe!
Bármennyire is rányomják bélyegüket a tavaszi tájra a csüngő ágú cseresznyefák, ne teremtsünk monopolhelyzetet ennek a csodálatos fafajtának. Lássuk a szép fűzfákat!
Bármennyire is rányomják bélyegüket a tavaszi tájra a csüngő ágú cseresznyefák, ne teremtsünk monopolhelyzetet ennek a csodálatos fafajtának. Lássuk a szép fűzfákat!
A Shea vaj, más néven karitévaj egyedülálló a világon. Ugyanis finomítatlan 100%-os növényi kivonat, amelyet Nyugat-Afrika vad szavannáin honos Shea fa termésének hideg sajtolásával nyernek.
A fekete szappan egy közepesen kemény növényi illatú szappan, melynek színe az egészen világosbarnától a feketéig változhat. Magas olaj és zsírtartalmú növények leveléből, vagy terméséből főzik. Hogy mire jó? Lássuk!
A szőlőmagolaj napérlelte szőlőszemek magvából készül. Zöldessárga színű, jellegzetes illatú, mely a feldolgozott szőlőéhez hasonlít. Ízét 200 °C felett is megtartja, és más olajoktól eltérően sütési hőmérsékleten kevesebb káros égésterméke keletkezik. De mindemellett gyógyír is. Lássuk, milyen betegségek gyógyítására alkalmas!
Napjainkban egyre népszerűbbek a bodzából készült egészséges, természetes termékek: a szörp, a tea, a dzsem. Itthon azonban csak egy feldolgozó-üzem működik, és a termés javát külföldön értékesítik.
Amennyiben valóban felálló hajtásrendszerű fuksziát vásárolt, akkor minden bizonnyal az az un. Hosszúcsövű fukszia (Fuchsia fulgens), amely Mexikóból származó fegyérzékeny félcserje. Szereti a bőséges vízellátást, a jó tápanyagellátottságot. A csüngő ágú fuksziánál jobban bírja a napos helyet. <p>Hűvös, világos helyen átteleltetve egyre nagyobb dézsás növény nevelhető belőle. Májustól szeptemberig hozza csoportokban álló csöves virágait. <p>A fuksziáról bővebben olvashat az alábbi cikkünkben:
Sajnos saját tapasztalatból magam sem tudok jó megoldást a gyanta problémára, de édesapám szerint az alkohol vagy a benzin az segíthet, míg édesanyám a kést ajánlotta.
Több szempontot is figyelembe kell vennünk telepítés előtt. Hagyományos telepítés esetén azt kell figyelnünk, hogy 4-5 év múltán, amikorra teljesen kifejlődnek cserjéink, addigra érjenek össze. Ez a nagy termetű növények esetén 1,5-1,8 m; alacsony termetűeknél 0,6-1 m tőtávolságot jelent. <p>Intenzív telepítés esetén (pl. öntözött magánkertben) ennél sűrűbben is ültethetjük növényeinket, hogy maximum 2 év alatt összeérjenek. ( A tőtávolság itt 1,2-0,5 m között változik.) A telepítés utáni évben rendszeresen gyomlálni és öntözni kell, később a lomb zárodását követően a fenntartási munka minimálisra csökken. Érdemes első évben mulcsot szórni a csupaszon maradt talajra, az megakadályozza a gyommagvak kelését és nedvesen tartja a föld felszínét. <p> További információkat talál alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot kedvelő, viszonylag igénytelen növények közé tartozik a sugárarália (Schefflera actinophylla). ugyancsak az eddzett növények közé tartozik a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). Az anyósnyelvről és a kukoricalevélről bőveben is olvashat alábbi cikkeinkben:
A félárnyékot és szárazságot is elviselő növények közé tartozik a sugárarália (Scheffrela actinophylla) és a viszonylag apró levelű csüngőágú fikusz (Ficus benjamina). További két növényről bővebben is olvashat az alábbi két cikkünkben!