1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
A virág és levélhullás nem természetes a gardenianal sem. Mivel érzékeny szobanövény több tényező is okozhat virág és levélhullást. Tápanyaghiány, huzatos hely. időszakos szárazság stb. Télre keressen 15°C körüli, világos helyet neki, ahol kevesebb öntözés mellet nyugodtan áttelelhet. Tavasszal érdemes nagyobb cserépbe ültetni, savanyú talajba, s akkor remélhetően újra erőre kap.
Ha úgy találja, hogy tényleg nagyon kicsi a cserép a növény méretéhez képest, természetesen most is át lehet ültetni jó vízáteresztő, laza, humuszos (PH= 5-6) talajba. Érdemes a cserép aljába - a jó vízelvezeés céljából - kavicsokat tenni, hogy a pangó vizet mind jobban elkerüljük.<p> A bolyhos levelű növények általában nem szeretik, ha felületüket permetezzük, ezért inkább csak a növény környezetében párásítsunk, ne fújjunk közvetlenül a levélre.
A hazai Növényegészségügyi és talajvédelmi állomásokon végeznek talajvizsgálatot, ahol vizsgálják a talaj 14 paraméterét, többek között a kötöttségét, a kémhatását, a humusztartalmát, az összes sótartalmát, valamint meghatározzák a benne levő makro-és mikroelemek arányát. <p>A mellékelt cikkben részletes leírást kap, hogy hogyan kell talajmintát venni, s mire kell figyelni.
A koszorúfutókára (Stephanotis floribunda) nem igazán jellemző a tojás nagyságú termés. Tudna képet küldeni növényéről, hogy megállapítsuk kilétét?
Egy fagymentes hely tökéletes a datolyaszilvának is. <p>A datolyaszilva 10-15 m magasra is megnőhet. Melegigényes faj, csemetekorban fagyérzékeny. Közepes vízigényű, de elviseli a kisebb szárazságot is. Termése alma nagyságú, fénylő narancssárga. A piacon a kakiszikva helyett az egzotikusabbnak tűnő hurma néven árusítják. Ahhoz, hogy termése beérjen hazánkban, déli fekvésű, meleg helyet kell keresni számára.