1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Semmi! teljesen természetes jelenség. üdv
Hazánkban több, mint 60 faj tartozik a címeres poloskákhoz, életmódjuk különböző. Vannak, melyek avar alatt telelnek, a talaj felső rétegében. Elképzelhető, hogy a talajból kerültek a lakásba. Ősszel, amikor a hőmérséklet lecsökken, a telelőre vonuló állatok gyakran a napos házfalra húzódnak, ott melegednek, és a nyitott nyílászárókon a lakásba is behúzódnak a melegre. Valószínűbb, hogy ez történt. Az ablak, a redőny réseiben meglapuló poloskákat a háztartási célra forgalmazott rovarölő szerekkel (spray) kezelheti, ezek többsége piretroid tartalmúak(is), hatnak a poloskafélék ellen. A növényeken élő egyedeket a háztartási rovarölő szerekkel ne kezelje, mert leperzseli a növényeket. Ellenük a Talstar, Decis, Karate szabadforgalmú rovarölő szerek hatásosak. A virágok rovarölő szeres permetezése lakásban nem végezhető.
Tudomásom szerint a telekhatártól való 3 méteres ültetési távolság a fákra vonatkozik. A cserjékre, sövényekre 1,2 méter az előírás. Érdemes a helyi szabályozást is megismerni, esetenként a helyi előírások eltérnek az országos szabályoktól. Léteznek tujafélék, melyek nem fa alkaltúak, hanem bokorszerűek, széles, lapos lombot képeznek. Ültetésnél nagyobb tőtávolságot kell ezért tartani. Tiszafa-félék is lassan nőnek és örökzöldek, szintén alkalmasak sövény kialakítására. Kertészeti árudákban érdemes körülnézni, ott sokféle tuja egymás mellett megtekinthető, összehasonlítható.
Szerintem a bordós árnyalat és a pöttyök külön (egymástól független) dolog lehet. A bordós árnyalat, ha fokozódik és barna, majd egyúttal puha is lesz a levél, akkor az bakteriális fertőzés. A pöttyök pedig(látatlanban)szerintem atka szivásnyomok. Kettős kezelést javaslok:1x rovarölőszeres és 1x gomba és baktériumölőszeres permetezés. üdv
Hol tartja? Mert elképzelhető, hogy a hideg miatt, ugyanis télen a növény takarást igényel.