1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Az érés után a rétegezett magvakat tegyük üveg alá, majd alkalmazzunk feltöltéses bujtást (ez kb. 2 évig is eltarthat). A melegházban begyökeresedett Magnolia kobus, illetve Magnolia acuminata alanyok esetében oldal lapozással v. kecskeláb-oltással érdemes próbálkozni. Elvileg lehetséges, de hogy ez a gyakorlatban is sikerülhet-e, az kérdéses.
Jó lenne egy fotó is mellé, hátha kapott egy kis fertőzést is (érzékeny rá)! Feltétlen abba kell hagynia (egy időre) az öntözését és permetezését, a jelenlegi helyén (ha ott van legalább 20-22 °C) ottmaradhat. A virágszárakat csak akkor javaslom levágni, ha elveszíti a leveleit is. Sok sikert! Kapcsolódó cikk: Hogyan tartsuk a Phalaenopsis orchideát?
Tisztelt Petrás Antal! Levélen keresztül nem tudnak ennyit hasznosítani. Az öntözés megfelelő, mert télen kevesebbet kell öntözni, viszont nyáron gyakran kell öntözni! Sajnos muszáj öntözni őket, mert ellenkező esetben kiszáradnak! Kapcsolódó cikk: Melyek a túllocsolás jelei növényeinknél? Tippek öntözéshez
Kedes Anikó! A szobai banán is, mint rokonai nagyon fényigényes növények. Ezért télen is biztosítani kell számára a megfelelő mennyiségű fényforrást, akár kiegészítő pótmegvilágítással! Említette, hogy már elég nagy a növény, ezért a lombkoronája már magasan van ahhoz, hogy az ablakból beszűrődő fény elegendő legyen számára. A másik gyakori probléma, hogy túl száraz a levegő és beszáradnak a levélszélek, gondoskodni kell a párásításról. Továbbá a banán szereti a nedvességet, ezért nem szabad, högy földje kiszáradjon, de a pangó vizet sem bírja, alátét edényében soha ne álljon víz, különösen télen oda kell erre figyelni! A banán egész évben kedveli a magasabb hőmérsékletet, a szellőztetés közben keletkező huzat szintén nagyon káros! A banán mindezek mellett még nagyon tápanyagigényes is, ezért évente legalább egyszer át kell ültetni tápanyagban gazdag földbe, és a rendszeres tápanyagutánpótlásról se feledkezen meg év közben a növekedési időszakban. Úgy gondolom, ha több fényt kap, ill. megfelelően öntözi, továbbá kézi permezetővel rendszeresen - akár naponta egyszer - spricceli, biztosan megéli a tavaszt, utána fokozatos szoktatás után a szabadban regenerálódhat. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt Kapcsolódó cikkek: Hogyan termesszünk banánt? A banán gondozásának lépései
Üdvözlöm! Nyugodtan lehet metszeni, mert az ültetvényeken is ezzel érik el a nagyobb hozamot, illetve a betakarítás is egyszerűbb. A kávécserje egyébként 20-30 évig is képes teremni.