1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Kedves Kónya Tibor! A képek alapján ez gomba, vagy baktériumos fertőzés! Champion nevű szerrel permetezze le és a kezelés után egy hét múlva megint, összesen háromszor! Meg fog gyógyulni.
Dracenáknál, ahogy megnyúlik, felkopaszodik a törzse. Az okok között lehetséges, hogy kis cserépben van, régi a földje, túlzottan melegben van (17-22 °C a legmegfelelőbb), nem jó az öntözés, alacsony a páratartalom. Azt javaslom, hogy vágja vissza a törzset, mert hamarosan kihajtanak az új levelek, és ezzel lehet vastagodásra biztatni. A levágott "fejdugványt" gyökereztesse ki vízben, és ültesse el, így lesz egy új növénye is. Kapcsolódó cikk: Minden, amit a dracénákról tudni kell!
Kedves Missmary! A Basudin egy általános talajfertőtlenítő szer, ami eléggé hatásos. A földre kell szórni, és azután megöntözni, és kiírt minden kártevőt a talajból. A kezelést ismételje meg 10-14 nap múlva!
A szobai banán jó körülmények között egész évben fejlődik. Ezért télen is sok fényt igényel, ill. rendszeres öntözést, párásítást és időnként - télen is - kéthetente egyszer tápoldatot. Nyáron hetente lehet tápoldatozni leveles szobanövényeknek készült oldat tökéletesen megfelelő. A különböző banán fajokat évente tavasszal és nyáron is célszerű átültetni, de ne nagy cserépbe (maximum két számmal legyen nagyobb az előző mérethez képest). Nem célszerű kiültetni a szabadba. Nem bírja a közvetlen nyári perzselő napsütést, ilyenkor megégnek a levelei. A legjobb árnyékos helyre tenni dézsában. A reggeli és esti nap serkentően hat a növekedésre. A banán örökzöld növény, egész évben szépen mutat. Az normális jelenség, ha az alsó leveleit ledobja, mert folyamatosan fejlődik. Egyes fajokat ajánlanak kerti tartásra, azok felszíni részei teljesen tönkremennek a hideg időjárás miatt, de legtöbbször gyökérről tavaszal kihajtanak. A banán trópusi növény, szóval télen a legjobb fagymentes helyen nevelni. A legtöbb kereskedelmi forgalomban lévő banán nem fejleszt ehető gyömölcsöt. Egyébként, még ha termő is a banán, hagyományos szobai körülmények között nem lehet banán gyömölcsre számítani, ahhoz egész évben üvegházban kellene nevelni speciális körülmények között a mi éghajlati övünkön. A tartás szempontjából fontos a rendszeres permezetés, akár naponta is szükséges lehet, ez függ a szoba, helyiség páratartalmától. Üdvözlettel, Vasvári János Zsolt
A hortenzia magról való szaporítását nem sokan ajánlják. A magokkal való szaporítást általában nemesítés érdekében végeznek. De természetesen magról is lehet szaporítani, viszont sok figyelmet és türelmet követel magának. Kora tavasszal ültesse el a magot (vagy ősszel, és tavasszal a gyökerek megerősödése után ki is lehet ültetni). A legfontosabb, hogy tápanyagban gazdag földbe tartsa, és rendszeresen öntözze. Ne engedje soha, hogy kiszáradjon a föld. Legyen mindig nedves a földje, de túlöntözni sem szabad. Ha rendesen gondját viselik, akkor a magokból is szép virágok fejlődnek majd ki. Viszont mindig meg van a veszélye, hogy nem fog ebben az évben virágozni. Mindenképp érdemes kipróbálnia. A hortenzia gyakoribb szaporítási módja a dugványozás, amiről itt olvashat: Szaporítsunk hortenziát hajtásdugványról