1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Kedves Kertbarát! A Juniperus scopulorum Skyrocket fajtával kapcsolatban az alábbi problémák szoktak jelentkezni: 1. A termesztés folyamán a faiskola nem figyel eléggé arra, hogy a növénynek egy vezérhajtása legyen és abból azonos erősségű oldalhajtások eredjenek. (Metszéssel ültetéskor is korrigálható a probléma.) Ennek következményeként a törzs alsó részén is fejlődnek erős oldalágak, az oszlopos forma megbomlik, az ágak lehajlanak, és különösen a hónyomásnak áll ellen nehezen. 2.Pajzstetű, atka fertőzés következtében a hajtások görbülnek, a lomb "kócos" lesz, szétesik. A kártevők elsősorban a legyengült növényeket támadják meg. Telepítéskor rendszeres megelőző növényvédelmet szoktunk javasolni. Az egyik megoldás, hogy szakember segítségével csak a kihajló ágakat vágják vissza kb. félig. A lyuk 1-2 év alatt el fog tűnni. A másik javaslat az összes oldalhajtás visszametszése 1/3, vagy 1/2 arányban, egyidejű trágyázással és intenzív öntözéssel. Ebben az esetben szinte új lombfelületet kapunk, ha növényünk elég erős állapotban volt ilyen nagy mértékű regenerálódásra. Ezt a megoldást csak végső esetben alkalmazzuk, mivel kimenetele bizonytalan is lehet. A fényképek alapján úgy látjuk, hogy elég lenne csak a kihajló ágakat visszametszeni, a növények ettől eltekintve szépek, és jó állapotban vannak.
Az olaszperje (Lolium multiflorum) vagy szálkás perje a Pázsitfűfélék (Poaceae) családjába tartozó takarmánynövény, Magyarországon az egyik leggyakrabban vetett perje. Nagyon gyors csírázásának és fejlődésének köszönhetően hamar beborítja a talajt, ezért gyakran használják a talaj megkötésére is (erózió ellen). Az olaszperje rövid életű (2 éves), de ez idő alatt nagy mennyiségű takarmányt képes szolgáltatni. Csapadékos nyár végi vetés esetén már ősszel kaszálható, majd tavasszal két-háromszor, végül pedig ősszel még egyszer. Olaszperje (Lolium multiflorum)
A következő holnapokon lenne érdemes részletesebben érdeklődni: http://www.okorex.hu/index.php http://www.gk-szeged.hu/vetomag/napraforgo http://www.agromag.hu/hu/
Üdvözlöm! Ilyenkor általában - a telelés alatt - legyengül a növény, és megtámadják a tetvek, ami okozhatja ezt a jelenséget, illetve a víz-hiány is elképzelhető! A pajzstetű ismérve, hogy sárga színű és a friss hajtásokon tanyáznak. Amennyiben ezt tapasztalja, akkor ACTARA nevű szerrel kell permetezni és megöntözni a növényt, mivel ez egy felszívódó szer, a tetveket gyakorlatilag a növény "belülről" mérgezi!
Üdvözlöm! Egy korábbi cikkünkben minden kérdésére választ talál: Vermelés és tárolás