1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Kedves Betty! A gyökérzet, azaz a rizóma nem lehet régi. Azt szeretném kérdezni, hogy nincsen-e napon a növény, mert azt rosszul viseli, kimondottan árnyéki évelő. Amennyiben nem erről van szó, úgy a tápanyaghiányt gondolnám. Ezt zsákos komposztált marhatrágyával könnyen pótolhatja!
Kedves Aranka! A tajtékos kabóca (Philaenus spumarius) az oka a jelenségnek. A kifejlett rovarok kb. 3 cm-esek és rózsaszínek. A lerakott petéket védik ezzel a nyálkás burokkal, ebben fejlődik ki a rovar. A habot mossa le és rovarölővel permetezze le.
Kedves István! A képeken valóban pajzstetvek láthatóak. Javaslom, hogy felszívódó rovarölő szerrel permetezze le, nagyon kell figyelni az élelmezésügyi-várakozási időre, mivel gyümölcsről van szó!
Kedves Zsu69! Ott metssze le, ahol van egy erős rügy vagy hajtás és a felett 2-3 cm-el. A magasságot illetően, az abszolút Önre van bízva, ahol arányos marad a növény.
Kedves József! Szerintem az ok az, hogy a meleg miatt rövidül a tenyészidőszak és a fű ezért hamarabb magzik, bár egyébként is gyorsan szaporodó fajok a fűfélék. Rendszeres nyírással a felmagzást meg akadályozhatjuk, illetve a sárga foltok -így látatlanban- a meleg és száraz időnek köszönhető. Ha még nincs öntözője, kérjen ajánlatot innen: info@kertrendorseg.hu