1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!