1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Üdvözlöm! Ezeket a növénykéket ilyenkor tavasszal érdemes kiszedni, minél nagyobb föld labdával és a gyökerekre nagyon vigyázva! Ezekből kiválóan lehet sövényt telepíteni, viszont a 20 cm-es növényekből elég sokára lesz sövény, szerintem (ha minden ideális: trágya, víz, napfény) kb 5-8 év.
Kedves Csaba! A babérmeggy jól alakítható, metszhető cserje. Fává lehet alakítani, mégpedig úgy, hogy az oldalágakat tőből nyugodtan le lehet vágni, a kívánt korona magasságig. a koronát aztán lehet tetszés szerint alakítani. Bonsainak is szerintem simán nevelhető növény.
Kedves Andrea! A ficus ültetőközege már nem tartalmaz kellő mértékű tápanyagot és a szerkezete sem megfelelő a hosszabb távú tartásra. Javasolnám amint teheti ültesse át friss bonsai ültetőközegbe. Az öntözést áztatásos technikával ajánlott elvégezni. De vissza térve a levelek állapotára. A lombhullás ebben az időszakban életszerű jelenségnek számít, hamarosan megjelennek az új hajtások és a régebbi leveleket eldobálja (általában a fás szár alsó harmadában elhelyezkedő levelekre gondolok). A felső harmadban lehullott leveleknek az öntözés helytelen módja, a helyváltoztatás (pl: boltból átkerült a lakásba) is lehet az oka. Az aklimatizálódás eltarthat 3-5 hétig is ebben az időszakban a sűrű lombvesztés nem kizárt. Ha sikerült kiválasztania a megfelelő helyet akkor minimum 1 -2 évig ne vigye más helyre had szokja meg a lakás fénymennyiségét, páratartalmát és hőmérsékletét. Összegezve a fácskának nem látom komoly baját. Javasolnám az átültetését , valamint 3 hetente (vegetációs időszakban 2 hetente) bonsai tápoldattal való öntözését. Üdvözlettel Hirth János
Kedves Erika! Azt javaslom, hogy kicsit ültesse mélyebbre a növényt, amíg érzi, hogy biztonságosan stabilan áll. Az elszárad leveleket egyszerűen vágja le, valószínüleg az átültetés kissé megviselhette, de szerintem rendbe jön!
kedves Olvasónk, itt minden információt megtalál: http://www.chiamag.com/ üdv