1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Réti füzény (Lythrum salicaria) Magas termetű évelő, mutatós bíbor rózsaszín füzérvirágzattal. Magaskórós bozóttosok növénye vízparton, ártéren, mocsaras területeken gyakori. Cseranyagokat tartalmaz, korábban a népi gyógyászatban vérnyomáscsökkentőnek használták. Nemesített fajtáit (Pl L. s. 'Robin" ) évelő dísznövénynek árulják.
A képen nem látok semmi rendelleneset, csak hogy nem termékenyült meg a virág. Az idei évben, a hideg március és a gyors felmelegedés hatására a növények gyorsan kihajtottak, viszont az őket beporzó rovarok még késésben vannak - főleg a méhek, Egy-két termésnél többet úgy sem érdemes az első évben hagyni a csemetén, a későbbiekben majd meghálálja a gondoskodást. Az almafa metszése Az almafák metszése és védelme Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Tűztövis gubacsatka (Aceria pyracanthi) támadta meg a növényt. A mgtámadott levelek felhólyagosodnak és a növény szövetében élnek az igen apró gubacsatkák és szívogatják a növény nedveit. Ha kisebb mennyiségű a fertőzött levél, akkor a fertőzödd levelek leszedegetésével és elégetésével is védekezhetünk, ha ez nem megoldható, akkor atkaölő (akaricid) rovarölő szerrel permetezhetünk.
Ez egy klasszikus tünet a Phoenix pálmáknál, és a fényhiány okozza. A növényt célszerű - némi szoktatás után - tavasztól őszig a szabadban, napos vagy félárnyékos helyen tartani. Néhány alapvető tanács a gondozására az alábbi linken: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/datolyapalma-gondozasa-phoenix-canariensis/2607/
Valóban szép suhángokká fejlődtek a citromok! Érdemes lenne visszametszeni a szárat, ami után oldalágakat fejleszt a növény és bokrosodni fog. Másik fontos dolog lenne, hogy évközben ki kellene tenni a szabad levegőre, ami tovább erősíti a növényt, A citrom ápolásáról bővebben írtunk alábbi cikkeinkben: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Mediterrán növényeket mediterrán virágföldbe Citromfa teleltetése 4 lépésben