1786. Fű helyett lóhere: sokkal jobban bírja a szárazságot, mint a gyep
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
A lóherével gazdagított gyep olcsó, könnyen kezelhető, és nem utolsó sorban nagyon jól tűri a szárazságot.
Minden kert számára hasznos, ha a talajt tápláló- és szerves anyagokkal dúsítják annak érdekében, hogy a növények jobban fejlődjenek. Az egyik legnépszerűbb és leghasznosabb erre a célra a komposzt. Lássuk, hogyan tudjuk magunk is előállítani?
Semmilyen szabály nem tiltja azt, hogy a virágokat és a zöldségeket egymás mellé ültessük. Tény az, hogy a zöldségeskert hasznára válik, ha virágokat és fűszernövényeket ültetünk bele. Nem csak az esztétikai előnyök miatt, hanem azért, mert védelmet nyújtanak a zöldségek számára a rovarok okozta károk ellen és termékenyebbé teszik a talajt.
Honnan tudjuk, hogy melyik növényt, mikor ültessük el? A természet nagy biztonsággal jelzi, mikor kell veteményezni, palántákat kiültetni. A termelők ismerik ezeket a jelzéseket, melyek utalnak az időjárás és a klíma változására.
Gyönyörködtető látvány a téli szobában a tavaszi virágok sokasága. Lássuk, mit kell tennünk ennek érdekében?
Próbáljon meg az alábbi oldalon szaknévsorunk tagjaitól árajánlatot kérni:
Ha semmilyen kórokozó vagy kártevő nem található a növényen, akkor nagy valószínűséggel valamilyen tápanyaghiányban szenved a növény. Magnézium hiánytünet előfordulhat olyan esetben is, ha a talaj savanyú és kötött állapotban van a magnézium. Fenyőkön az idős tűlevelek csúcsa, majd az egész levélke elszárad. Káliumhiány is hasonló tüneteket produkál-ez mészben szegény, kötött talajon gyakran előfordulhat. Az előbbin magnézium tartalmú műtrágyák segítenek az utóbbi mésztrágyázással orvosolható.
A kérdezett fajta nem tuja, hanem a virginiai boróka egy felfelétörő ágú fajtája. (Juniperus virginiana ´Spartan´) Kellemes mohazöld színű tűleveles hajtásai szorosan, mereven felfelé nőnek. Gyorsan terjed, mivel a szárazságot, meszes talajt jól tűri, nem fagyérzékeny. Egyenletes víz és tápanyag ellátottságú talajban, napsütötte kertrészben dinamikusan fejlődik. Ültethető nyírott és nyíratlan sövénynek, változatos lombozatú dísznövények társaságába. Metszéssel tömörebb oszlopos növénynek nevelhető.
A hangyák megjelenése valóban alátámasztja, hogy tetves lett a trombitafolyondár, a hangyák ugyanis a tetvek által kiválasztott mézharmatot szívesen nyalogatják. Levéltetvek elleni szerekkel kell permetezni, ha tömegesen elszaporodik a növényén. <p>Alábbi cikkeinkben a növényről és a tetvekről olvashat:
A képen látható virág: nagyvirágú pipavirág (Aristolochia elegans) Brazíliai kúszócserje. Dísze, az akár 15 cm-t is elérő virága. Futónövény, de nem túl gyors növekedésű, a tűző naptól és az erős széltől védett helyet igényel. Kisebb dézsában is nevelhető, de támasztékot igényel. Teleltetni 14-16°C-on, világos helyen szükséges, a talaját télen se hagyjuk teljesen kiszáradni. Gombabetegségekre érzékeny. Télikertben áprilistól novemberig is virágozhat.