1796. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a rózsát?
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Tavaszi virághagymákat könnyű termeszteni, és kellemes látvány a színes virágok sokasága egy hosszú tél után. A gondoskodást a virághagymák egész évben tartó virágzással hálálják meg. Melyek a legellenállóbb virághagymák? Melyeket nem károsítanak állatok? Hogyan kell elültetni őket? Alább következnek a válaszok azokra a leggyakoribb kérdésekre, melyek a tavaszi virághagymák ültetésével, kiválasztásával és gondozásával kapcsolatosak.
A tavasz az egyik legszebb évszak, és Kent környezete nagyon sok szép látnivalót nyújt azoknak a látogatóknak, akik szeretik a szépet. Az első virágok a nárciszok és a kankalinok, majd a jácintok és a tulipánok , a szezon végére pedig megjelenik a rhododendron és annak fajtái (májusban). Alább következik egy rövid bemutató a legszebb kertekről. Kellemes utazást!
Ki ne ismerné a gyémántokat? Évszázadok óta, a gyémánt viselése a gazdagság, a hatalom és a szerelem szimbólumává vált. Hallhattak arról is, hogy “A gyémánt a nő legjobb barátja”- Azt mondják, hogy minden nő szeretett volna, vagy szeretne kapni élete szerelmétől egy gyémántot, legalább egyszer. A leghíresebbek ezen kövek közül azért különlegesek, mert ritka gyönyörűek, és mert mindegyiknek van egy története. Lássuk!
Tavasszal rengeteg a munka a kiskertekben. A növényvédelmi feladatok zöme erre az időszakra esik. Az áprilisi hűvös, csapadékos időjárás elősegítette a csonthéjasok virágzáskori moníliás megbetegedését. Ha a fertőzésnek nem szabunk idejében gátat, jelentős kihatása lehet a termésmennyiségre is.
A monília a sárgabarackfák első számú ellensége. Folicur Solo vagy Orius feltételes forgalomban vásárolható gombaölő szerek. A kezelést 7-10 nap múlva célszerű megismételni. Ősszel rezes lemosó, tavasszal kétszer bordóilé téli higításban, majd a fent említett felszívódó készítmény a kilombosodáskor azonnal, majd ismételve. A fertőzött hajtásokat és leveleket el ell távolítani és meg kell semmisíteni. Néhány szer és hígítása: ALCUPRAL 50 PU (fémes réz 50% rézoxiklóridból) 0,2%;BOUILLIE BORDELAISE (fémes réz 20% semleges rézszulfátból) 0,5%;BRAVO 500 SC (klorotalonil 500g/l) 0,15%;CAPTADIN 50 PU (kaptán 50%) 0,25%; CUPROZIR 50 PU (fémes réz 34% rézoxiklóridból+zirám 13%) 0,2%; DACMANCOZEB 80 WP (mankozeb 80%) 0,2%; DITHANE M 45 (mankozeb 80%) 0,2%; FOLICUR SOLO 250 EW (tebukonazol 250g/l) 0,075-0,1; MERPAN 50 WP (kaptán 50%) 0,25%;ORIUS 25 EW (tebukonazol 250g/l) 0,075-0,1%; ROVRAL 50 WP (iprodion 50%) 0,05-0,1%; m)TIURAM 75 PU (tirám 75%) 0,3-0,4%; TOPSIN 70 PU (tiofánát metil 70%) 0,07%; WINNER M 80 (mankozeb 80%) 0,2%; *a tároló helyen: CAROBEN 75 PTS (karboxin 37,5%+tirám 37,5%) 0,2%;
Szépen fejlődik. Melegre még egy ideig szüksége lesz, de az erős közvetlen napfénytől óvjuk. Ősszel leáll a hajtás növekedése, és ezért száradnak a levelek - nem szabad öntözni, mert ebben a száraz időszakban növekszik a gumó. Ha a téli időszakban nem bolygatja, hanem száraz, hűvös helyen tartja, a következő évben akár még virágot is fog hozni. A hajtásokat tavasszal 4 levél felett csípjük vissza, hogy minél több elágazást kapjunk.
A pangó víz a baktériumtelepek kialakulásához vezet, ami károsítja a tőkéket. Mindenképp el kell vezetni valahogy a vizet a szőlő és a vetemény közeléből. A vetemény is kirothad, ha folyamatosan vízben áll.
A tünet nem betegség.Természetes jelenség a felesleges,fel nem használt nyomelemek eltávolitása a növény részéről. üdv
A zöld gyomokat irtó szerek nem terhelik különösebben a talajt, ezeket ki lehet permetezni és elszárad pár hét alatt, nem mérgező anyag, szinte mindegyik glifozát-izopropilamin só hatóanyagot tartalmaz: a dominator, vagy a glialka. A Bofix Garden, Pázsitmester is hatásos szerek. Este permetezzen, másnap rá lehet menni a gyepre, gyorsan fölszívódik a szer.