1796. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a rózsát?
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Tavaszi virághagymákat könnyű termeszteni, és kellemes látvány a színes virágok sokasága egy hosszú tél után. A gondoskodást a virághagymák egész évben tartó virágzással hálálják meg. Melyek a legellenállóbb virághagymák? Melyeket nem károsítanak állatok? Hogyan kell elültetni őket? Alább következnek a válaszok azokra a leggyakoribb kérdésekre, melyek a tavaszi virághagymák ültetésével, kiválasztásával és gondozásával kapcsolatosak.
A tavasz az egyik legszebb évszak, és Kent környezete nagyon sok szép látnivalót nyújt azoknak a látogatóknak, akik szeretik a szépet. Az első virágok a nárciszok és a kankalinok, majd a jácintok és a tulipánok , a szezon végére pedig megjelenik a rhododendron és annak fajtái (májusban). Alább következik egy rövid bemutató a legszebb kertekről. Kellemes utazást!
Ki ne ismerné a gyémántokat? Évszázadok óta, a gyémánt viselése a gazdagság, a hatalom és a szerelem szimbólumává vált. Hallhattak arról is, hogy “A gyémánt a nő legjobb barátja”- Azt mondják, hogy minden nő szeretett volna, vagy szeretne kapni élete szerelmétől egy gyémántot, legalább egyszer. A leghíresebbek ezen kövek közül azért különlegesek, mert ritka gyönyörűek, és mert mindegyiknek van egy története. Lássuk!
Tavasszal rengeteg a munka a kiskertekben. A növényvédelmi feladatok zöme erre az időszakra esik. Az áprilisi hűvös, csapadékos időjárás elősegítette a csonthéjasok virágzáskori moníliás megbetegedését. Ha a fertőzésnek nem szabunk idejében gátat, jelentős kihatása lehet a termésmennyiségre is.
Kedves Zoltán! Sajnos ahány faiskola, annyiféle növény. Így csak azt tudom javasolni, hogy hívja fel / vagy írjon a környékbelieknek és érdeklődjön személyesen üdvözlettel Édenkertész
Kedves Sára! Úgy látom, náluk vásárolhat: http://www.interaquaflora.hu XI/ker. Hrsz.0453/127Kiskunfélegyháza6100E-mail: felinti@t-online.huMobiltelefon: +36 30/6539448, +36 30/6533906
Kedves Gál Zsófia! Az Aloe vera-n -a képek alapján- pajzstetvek vannak. Ezek a foltok lehetnek hideg, vagy éppen túl meleg környezet miatt is. Próbálja leszedni, a pajzstetűt le lehet "tolni" a levélről. A második képen egy bunkó liliom ( Cordyline terminalis) látható, amit nagy valószínüség szerint gyapjas pejzstetű támadott meg. Ezekre a kártevőkre csak a felszívódó szerek a jók, mert a viasz rétegnek köszönhetően, lepereg róluk a szer. Ajánlom, az Actara nevű szert, permetezze le (az Aloét is) a növényeket és jól öntözze be velük a földet is. A növényekbe bekerül a rovarölő és a szívogatásuk révén a kártevőkbe jut a szer és így megmérgezi őket. A harmadik képen egy Ficus van. Sajnos ezen is egyértelműek a nyomok: pajzstetvek. Javaslom, hogy az egész állományt permetezze és öntözze meg az ACTARA-val és ismételje meg 3 hét múlva.
Üdvözlöm! Vegyen Actara nevű rovarölő szert gazdaboltban és permetezze le a növényt és öntözze meg a földet is bőségesen. Ez egy felszívódó rovarölő, hosszú hatásfokkal.
Kedves Érdeklődő! Sjanos a képen nem látszik jól, hogy ez repedés vagy dudorok is vannak benne, illetve, hogy a szőlőtőke mely részén van.. lehet fagykár, de ha dudorok (daganatok) is vannak és a tőkefej közelében van, akkor bizony előfordulhat, hogy baktériumos gyökérgolyva.