1796. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a rózsát?
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Tavaszi virághagymákat könnyű termeszteni, és kellemes látvány a színes virágok sokasága egy hosszú tél után. A gondoskodást a virághagymák egész évben tartó virágzással hálálják meg. Melyek a legellenállóbb virághagymák? Melyeket nem károsítanak állatok? Hogyan kell elültetni őket? Alább következnek a válaszok azokra a leggyakoribb kérdésekre, melyek a tavaszi virághagymák ültetésével, kiválasztásával és gondozásával kapcsolatosak.
A tavasz az egyik legszebb évszak, és Kent környezete nagyon sok szép látnivalót nyújt azoknak a látogatóknak, akik szeretik a szépet. Az első virágok a nárciszok és a kankalinok, majd a jácintok és a tulipánok , a szezon végére pedig megjelenik a rhododendron és annak fajtái (májusban). Alább következik egy rövid bemutató a legszebb kertekről. Kellemes utazást!
Ki ne ismerné a gyémántokat? Évszázadok óta, a gyémánt viselése a gazdagság, a hatalom és a szerelem szimbólumává vált. Hallhattak arról is, hogy “A gyémánt a nő legjobb barátja”- Azt mondják, hogy minden nő szeretett volna, vagy szeretne kapni élete szerelmétől egy gyémántot, legalább egyszer. A leghíresebbek ezen kövek közül azért különlegesek, mert ritka gyönyörűek, és mert mindegyiknek van egy története. Lássuk!
Tavasszal rengeteg a munka a kiskertekben. A növényvédelmi feladatok zöme erre az időszakra esik. Az áprilisi hűvös, csapadékos időjárás elősegítette a csonthéjasok virágzáskori moníliás megbetegedését. Ha a fertőzésnek nem szabunk idejében gátat, jelentős kihatása lehet a termésmennyiségre is.
Kedves Márti! A nagyobb kertészeti árudákban érdemes érdeklődni, vagy akár rendelhet is, pl innen: http://www.sieberz.hu/termek/ibolyas-csillaghagyma-knofi-3/vagy innen: http://www.viraghagyma.com/oszi-viraghagymak/egyeb-oszi/ipheion-szinkeverek-ibolyas-csillaghagyma
Kedves Ágnes, gyakori kérdés ezért cikket írtunk róla: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/gondozas-es-apolas/leggyakoribb-muskatli-tartasi-hibak/4732/
Kedves Mária! Látatlanban nagyon nehéz diagnosztizálni, de valószínű, hogy a nagyon száraz és enyhe tél következményeképpen valamely gomba faj pusztíthatja a fát! Javaslom a permetezést széles hatásfokú gombaölő szerrel, kontakt és felszívódó formában is, illetve valamilyen erős rovarölőt is keverjen bele a permetszerbe!
Kedves Nelly! A hellyel nincs semmi probléma, kellő fénymennyiséget kap. Viszont a lombvesztés két okra vezethető vissza, az egyik. A fa 2 hónapja egy fűtött lakásba került a kertészeti körülmények közül, ahol a kellő hőmérséklet és páratartalom arányban volt. Télen a lakás pártartalma a fűtés hatására szinte naponta ingadozik (nem keveset!) a növény erre úgy reagál, hogy eldobja bizonyos lombmennyiségét, ez természetes folyamat (aklímatizálódik). A növény ezt egy évben kétszer szenvedi el tavasszal a fűtési szezon végén és ősszel a fűtési szezon kezdetekor. Tehát a növény próbálja megszokni az adott lakás klímáját ez eltarthat egy ideig, növénye válogatja. Ha van rá mód ajánlom, hogy az éjszakai fagyok elmúltával tegye szabadba félárnyékba őszig, így kellően erős és jó kondiba lévő fát kap és télen már nem veszi ilyen "zokon" a fűtés kezdetet és véget. A kéthetente egy alkalommal való tápoldatozást és egy tavaszi átültetést javaslok egy friss ültetőközegbe. További kérdéseit szívesen megválaszolom. Üdvözlettel: Hirth János
Üdvözlöm! A képen egy boróka van, ami megnő 3-5 méter magasra és kb 2-3 m szélesre.