1796. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a rózsát?
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Tavaszi virághagymákat könnyű termeszteni, és kellemes látvány a színes virágok sokasága egy hosszú tél után. A gondoskodást a virághagymák egész évben tartó virágzással hálálják meg. Melyek a legellenállóbb virághagymák? Melyeket nem károsítanak állatok? Hogyan kell elültetni őket? Alább következnek a válaszok azokra a leggyakoribb kérdésekre, melyek a tavaszi virághagymák ültetésével, kiválasztásával és gondozásával kapcsolatosak.
A tavasz az egyik legszebb évszak, és Kent környezete nagyon sok szép látnivalót nyújt azoknak a látogatóknak, akik szeretik a szépet. Az első virágok a nárciszok és a kankalinok, majd a jácintok és a tulipánok , a szezon végére pedig megjelenik a rhododendron és annak fajtái (májusban). Alább következik egy rövid bemutató a legszebb kertekről. Kellemes utazást!
Ki ne ismerné a gyémántokat? Évszázadok óta, a gyémánt viselése a gazdagság, a hatalom és a szerelem szimbólumává vált. Hallhattak arról is, hogy “A gyémánt a nő legjobb barátja”- Azt mondják, hogy minden nő szeretett volna, vagy szeretne kapni élete szerelmétől egy gyémántot, legalább egyszer. A leghíresebbek ezen kövek közül azért különlegesek, mert ritka gyönyörűek, és mert mindegyiknek van egy története. Lássuk!
Tavasszal rengeteg a munka a kiskertekben. A növényvédelmi feladatok zöme erre az időszakra esik. Az áprilisi hűvös, csapadékos időjárás elősegítette a csonthéjasok virágzáskori moníliás megbetegedését. Ha a fertőzésnek nem szabunk idejében gátat, jelentős kihatása lehet a termésmennyiségre is.
A citrom nálunk melegebb éghajlatról származik, tehát ahhoz hogy termését beérlelje minden kívánságát ki kell elégítenünk. Ehhez ajánlom a következő cikket:
Mivel számos dolognak kell teljesülni ahhoz, hogy a virágföld optimális legyen, az alábbi cikkeket ajánlom olvasásra.
Teleltetés előtt, az őszi behordáskor érdemes erősen visszametszeni az angyaltrombita (Brugmansia vagy Datura ) hajtásait. Következő évben ismét gazdag virágzással fogja meghálálni.
Annak csak örülhet, hogy ilyen szépen megnőtt a növénye, mivel azt mutatja, hogy kitünően érezte magát. Hat méteres szárakat már nem olyan egyszerű drótra csavarni, ezért nyugodtan vissza lehet metszeni a golgotavirágot, s a maradék esetleg két, egymásra merőleges, félkör alakú drótra feltekerhető.
Mivel a pawpaw még teljesen ritkaságnak számít, nem hiszem, hogy magja könnyen beszerezhető hazánkban, esetleg kérdezze meg az alábbi cikkek szerzőjét.