1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
A klívia viszonylag kényes növény, télen mindenképp pihenőt kíván: fűtetlen helyiségben tartsuk, tápanyag nélkül, éppen csak annyi vízzel, hogy ki ne száradjon. Ha nem így teszünk, akkor évekig nem virágzik. Ha teheti vigye hűvös helyre, tavasszal pedig ültesse át, nyárra keressen neki egy félárnyékos helyet. Ettől rendbe kell jönnie.
A bazsarózsa a mélyrétegű, tápdús talajon gazdagon virágzik (a homokot mindenképp fel kell javítania); ha mély árnyékba kerül vagy túl közel a fák gyökereihez az rontja a virágzást. Ha ez késői fagyokkal is párosul, az tovább rontja az eredményt. Ha árnyékos helyen van növénye, ültesse át tavasszal, ilyenkor tőosztással szaporítható is.
Egyszerűb a dolga, hogyha a tövön talál sarjakat, amit leszedve az anyanövényről szaporítható. Másik, nehezebb szaporítási mód a törzsdugványozás. Le kell vágni egy idősebb növény oldalhajtását, meg kell várni amíg a vágási felület kiszárad és ezután kell földbe ültetni. A sikeres eredés feltétele a meleg és páradús levegő!
Megtaláltam a Paulmann égők hazai forgalmazójának elérhetőségét, talán őket kellene megkérdezni, hátha náluk még kapható: http://www.paulmann.hu/
A csigák nedves időjárás esetén szaporodnak el tömegesen, megjelenésükkor érdemes rögtök csalétket kitenni nekik. A csigáknak jó ízlésük van, nagyon szeretik a sört. <p>A sörcsapda leírása az alábbi cikkben megtalálható: