1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Az angyaltrombitát és a leandert is fagymentes helyen kell teleltetni. Az angyaltrombita csupasz szárral telel. Dugványai könnyen gyökereznek: a levágott zöld vagy félfás dugványokat kimosott homokban, újabban perlitben szokták gyökereztetni. Perlit 2-3 literes kiszerelésben Hermesz vagy vetőmag, kertészeti boltokban kapható. Inkább a perlitet javaslom, sokkal lazább, több levegő fér el a szemcsék között, ami a gyorsabb gyökérfejlődést eredményez.. A gyökeresedéshez egyenletes, legalább 20 C-os hely szükséges. Ha csak időlegesen is, de lehűl a gyökereztető közeg, az anyag könnyen berohad, elpusztul. A dugvány alsó leveleit le kell vágni, ne kerüljön a gyökereztető közegbe. Dugvány 15-20 cm-nél ne legyen hosszabb. Ha télen nem tudja a megfelelő egyenletes meleget biztosítani neki, inkább márciusban indítsa a szaporítást!
Oncidiumot és a másikat azonnal átültetni a régi talaját kidobni és teljesen újba átültetni. A leveleket gyökereket tisztára mosni az átültetés előtt. Az oncidium utálja a vizet, elég neki heti 1xi is de inkább 2 hetente 1x. a phala, ha eldobja a virágot annak sok más oka is lehet. A növény megmarad biztosan, de a virágait akár egy helyváltoztatás okozta stressztől is eldobhatja. Ha megszokja az új helyét, majd hoz másikat. üdv
Télen 5-10 fok között, világos helyen tartsa. Tavasztól tápoldatozza folyamatosan. Télen vigyázzon a túlöntözésre, mert ez gyökérrothadáshoz vezethet. Ha most az őszi hidegek után, hirtelen viszi be a fűtött szobába, ledobálhatja leveleit, ezért fokozatosan kell beszoktatni. A tört fényt szereti, és nem szereti a huzatot. Átültetéskor savanyú tőzeg helyett sokkal jobb a B-s virágföld, a marhatrágya, perlit alginit és folyami homok keveréke,de átültetni csak kora tavasszal szabad.
Meg lehet próbálni, bár leginkább a dugványok száraz teleltetése egyszerű így, de ismerősöm próbálta nagyobbakkal is és remekül sikerült neki. Februártól kell a muskátlikat újra beültetni és melegebb helyen tartani őket. Ekkor már öntözni is lehet.
Nyugodtan elültetheti a növényeket a kertben még idén ősszel... megfelelő tápanyagot (hortenziának savanyú földet) és öntözést biztosítson nekik az ültetéskor.