1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Balkonládában, vagy nagy kaspóban pl. anyósnyelvet, kaktuszokat és pozsgásokat ültessenek elsősorban. De nagyon szép a sokszínű pistike, a begónia, lobélia, és a dália is. A színes virágok közé pedig ültethet levendulát.
Nagyon ritka, elegáns Cycas fajta. Fényes zöld levelei elérhetik a 2 méteres nagyságot is. Törzse a természetben 6 méteresre is megnőhet.Jó vízáteresztésű talajba ültessük. Tavasztól őszig tarthatjuk kertben,teraszon, de a hidegek beköszöntével vigyük a lakásba vagy hűvös helyen teleltessük. Megfelelő szoktatás után szereti a teljes napos helyet is.
Ludisia discolor. Őserdei talajlakó,ennek megfelelően páraigényes (kb.65-75%).ültetőközegnek tökéletesen megfelel a boltokban kapható orchideatalaj ami legyen mindig nedves de nem vizes! Hőigénye 18-25 (éjszaka-nappal)fok között az ideális. Gondolom normál tizenkettes cserépben lehet, egyelőre nem kell bolygatni, de mivel jól sarjadzik a későbbiekben kinőheti a cserepet.Átültetni akkor szükséges ha az új hajtások már nem tudnak a cserépbe gyökerezni. Sok sikert.
Sajnos csak tabletta formáját tudom, amit a gyógynövény boltokban lehet kapni és a Vitaminkirály.hu-webáruház is többször hirdeti magát Gymnema tabletta ügyében. De ha eljut hozzám valamilyen beszerzési cím, azonnal jelentkezem.
A karácsonyi kaktusz helyzetén már ne változtassunk, amikor megjelennek a bimbói. Ez azt jelenti, hogy a fényt mindig abból irányból kapja, ahogyan kapta a bimbók megjelenése előtt. Ha erre nem figyelünk, többnyire eldobja bimbóit. Jó lenne tudni, milyen orchidea fajról van szó, mert összesen kb. 22000 különböző orchidea faj létezik, nagyon változatos környezeti igénnyel. De általánosságban elmondhatom, hogy a növény életét meghatározó környezeti feltételek gyors változása is oka lehet a bimbók elszáradásának. A fővirágzást követő másodvirágzás általában soha nem olyan látványos mint az első, és élettani okok miatt az is előfordulhat, hogy a másodvirágzásként kifejlesztett bimbókat a növény nem képes megtartani, ezért azok fejlődésükben megállva lehullanak. Ficzere Miklós