1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Igen, fontos takarni a talaját. Nedvesebben tartható a talaj, gátolja a gyomok növekedését, és tavaszra a gyümölcse is kevésbé szennyezodik.Szinte veszteség nélkül áttelel, ha a talaját takarjuk. Talajtakarásra alkalmas az érett istállótrágya, a nedves tozeg, összetört vagy szecskázott szalma, vagy érett komposzt. A talajtakaró anyagot még az öntözés elott terítsük szét, de a növényeket ne takarjuk le!Fekete fóliát is használhatunk talajtakarónak, de ezt még az ültetés elott ki kell teríteni. A szalma- vagy más takarással ráérünk késobb is.
Üdvözlöm! Elég nehéz, mert a fagyás is így néz ki. A kép alapján túlöntözésnek tűnik, de a fuzárium is hasonlóan néz ki! Azt javaslom, hogy permetezze le Champion nevű szerrel és az öntözést mérsékelje 7-12 napra és akkor se sokat. Soha ne álljon a vízben, mert a pangó víz nagyon káros a növény számára!
Kedves Emese! A képen egy olasz kontyvirág (Arum italicum) látható, a "pictum" változat méghozzá.
Kedves Ildikó! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható! Javaslom, hogy minimum kétszer akkora cserépbe ültesse át, mint amiben most van!