1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
A mirtusz a napfényes helyet szereti, a déli fekvésű hely megfelelő számára, ha kellően szellős. A túlzott meleget azonban nehezen viseli. Gyakran kell öntözni és tápoldatozni, a pangó vizet nem szereti. A permetezést viszont igen. Bátran vágja vissza tavasszal, ha a tél folyamán megnyúlt hajtásokat hozott. Ilyenkor számolni kell azzal, hogy kevesebb virága lesz.Ne hagyja, hogy termést hozzon, mert az gyengíti a növényt.
Az ön növényének talaján valószínűleg az ún. ugróvillások szaporodtak el. Ezek általában alig tesznek kárt a növényekben. Számuk csökkenthető, ha a talajt szárazon tartja. Ha nagyon nagy számban vannak jelen ültesse át a növényt, úgy, hogy a gyökérlabdát több órán át vízben áztatja.
A meggyfáját valóban a monília nevű gombafaj támadta meg. Védkezni utólag annyit tud ellene, hogy eltávolítja a beteg ágrészeket, ősszel és tavasszal lemosó permetezést alkalmaz, hogy mégis a fán maradt gombaképletek elpusztuljanak, de legfontosabb kovetkező évben a virágzáskori védekezés. <p>Erről láthat kisfilmet és olvashat bővebben a következő cikkünkben:
Sövénynövénynek a következőket javaslom: mezei juhar, gyertyán, orgona, lepényfa, narancseper, homoktövis (tövises!), sóskaborbolya (a Júlia-borbolya tövises!), gyöngyvessző, hamvas lucfenyő. A kúszó növények közül: a jázmint, a kúszórózsát (tüskés), a trombitafolyondárt, a vadszőlőt, az ötlevelű akébiát ajánlanám Melyik 10 legszebb örökzöld sövény? Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek? Lomblevelű élősövények
Várjon az ültetéssel őszig. Addig tárolja hűvös, de száraz helyen a hagymákat. Lehetőleg ne fóliába, vagy zárt edénybe helyezze őket. A szeptember-októberben elültetett hagymákból a következő év tavaszán szép tulipánok fejlődnek.