1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs semmilyen probléma. A lassabb fejlődésnek több oka is lehet: - a rendszeres öntözésnél teljesen át kell hogy nedvesedjen a földlabda. Ilyenkor a nyári hónapokban nem kell spórolni a vízzel, csak arra ügyelni hogy ne álljon a cserép a vízben. - ha (átültetéskor) a növény indokolatlanul nagy méretű cserépbe kerül, akkor nehezebb kiszámítani a vízigényt, illetve akkor jó ideig csak a gyökérfejlesztéssel van elfoglalva. Konkrétan ebben az esetben nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Szóval vizet neki. Ha a megfelelő talajkeverékbe lett ültetve, úgyis kifolyik a cserép alsó lyukain a felesleges mennyiség.
Üdvözlöm! A képen tarackbúza (Agropiron repens) látható. A kiírtása hosszadalmas, mert mélyről is feltör. Javaslom, hogy rendszeresen, (két hetente) totális gyomírtóval permetezze le. pl.: Glialka, Gliphogan, Medalon.
Üdvözlöm! A laza szerkezetű talaj mindenképpen hasznos, perlittel és tőzeggel (esetleg kókuszrosttal) dúsítva! Arra ügyeljen, hogy ne tömörödjön be a talaj, mindig legyen laza és ne legyen pangó víz, illetve a túlöntözésre kell oda figyelni. A leírtak alapján helyes járt el! Ez egy piros pont!
Kedves Gábor! Az első képen egy sárkányfa (Dracena), a másodikon egy kúszóka (Cissus) látható. Álatalánosságban elmondható, hogy 20-25 °C-on elvannak, közepes vízigénnyel, nem kell közvetlen napfény, de ha világos a hely, azt nem bánják. Hát igen, Anglia: Mary Poppins, rossz idő, még rosszabb zene, sült hal krumplival...
Üdvözlöm! A képen egy Dracéna (Dracaena fragrans "Massangeana") van. Nagyon ellenálló növény: elegendő ha szoba hőmérsékleten tartják, nyáron jó az árnyékos rész a kertben, kevés fény ellenérre is vastag és nagy leveleket növeszt. Nyáron 1-2 naponta öntözzék, télen viszont nagyon ritkán! Javaslom az általános tápoldat használatát a virágzást elősegítése érdekében.