1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Tisztelt Kérdező! A leanderen a képek alapján a pajzstetű kártétele látható. Védekezni ellene szappanos vízzel történő lemosással vagy Mospilan 20SG-vel vagy Vektafid A/E-vel való permetezéssel lehet. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Béla! A szőlő betegségének a neve: Esca. A bogyókon is van gondolom lila-barna pöttyök! Ez egy gomba betegség, aminek a neve: Phaeomoniella chlamydospora. Ez okozza a Petri-kórt is. Ezekre a betegségekre gombaölő szer mellett, a fertőzött részeket, le kell vágni! A metszés után, permetezni kell, Topsin, illetve Ridomil nevű szerrel. HA lehet, a kettő keverékével. HA nem kap Topsint (mert ez II. kategóriás), akkor Dithane és Ridomil keverékével permetezze. Itt említeném meg, hogy nagyon fontos a beteg részek levágása és elégetése, mert ellenálló gombákról van szó.
Üdvözlöm Szabolcs! A foton látottak alapján egészségesnek tűnik a fácska. Gondozásánál az oldalamon leírtak alapján ajánlott nevelni. Az öntözéssel viszont óvatosan kell bánni, ugyan is a Ficus ginseng sok vizet képes raktározni a gyökérgumóiban, ezért javaslom , hogy csak akkor öntözze , ha az ültetőközege szinte teljesen kiszáradt, jobban tolerálja, ha inkább kiszárad mint, hogy agyon öntözzék. Átültetést javasolnék mindenképp, de ahogy a fotón látom olyan bonsai tálban van aminek nincs vízelvezető furat az alján, ezért a plusz öntözővíz nem tud távozni az edény alján és pangó víz keletkezik. A gyökérzet ezért berothad és menthetetlen a fácska. Olyan bonsai tálat válasszon amin van furat az alján. A 20 perces áztatást ennél a fánál ne alkalmazza, viszont a tápoldatost szereti ezért 2 hetente egy alkalommal táp oldatozni kell amit az öntöző vízbe keverünk. A friss hajtásokat (ami a koronán jócskán túlnőtt) metssze vissza a felére. Hirth János
A kecskerágó pajzstetű ellen így tud védekezni: A kecskerágó-pajzstetű ellen a bokor fás részeit és leveleit is kezelni kell, rovarölő szeres permetezéssel, de előtte metssze vissza a bokrot, amennyire lehetséges. A levágott részeket semmisítse meg (égesse el). A megmaradt ágakat, vesszőket kefével dörzsölje le, majd erős vízsugárral verje le. A permetezésre elsősorban felszívódó szerek alkalmasak: a szabadforgalmú szerek közül az Actara. 2-3 alkalommal permetezze a bokrot 8-10 napos időközzel. A pajzstetű hím egyedei hosszúkásak, fehéres színűek, a nőstények szélesebbek és barnás színűek. A lehullott, fertőzött leveleket gyűjtse össze, a már nem élő növényi részeket a kártevők elhagyják.Tapasztalatok szerint a kecskerágón kívül más fás növényeket is megfertőzhet, ezért érdemes a szomszédos fákat, bokrokat is egyszer lepermetezni, valamint a későbbiekben figyelni. A csíkos kecskerágó (Euonymus europaeus) - 1. rész Mit érdemes tudni a kecskerágó-pajzstetűről (Unaspis euonymi)?
Kedves Péter! Egy nagyon fontos dolgot kihagyott a kérdéséből, milyen növényről van szó? Nem mindegy, hogy leander, muskátli, vagy hagymás... ha nem tudja, hoyg pontosan milyen növénye van, akkor csatoljon fotót legyen szíves.