1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Üdvözlöm! A nagyon alapos és oda adó tartás ellenére, szerintem napfény hiánya van! NAgyon fontos, hogy -a helyesen leírtak- szereti a világos, napos helyet, de nem a közvetlen napfényt! Javaslom, hogy rendszeresen tápoldatozzák is és ami nagyon fontos, hogy eléggé meleg igényes faj! Nem tartozik szerintem a könnyen tartható fajok listájába, még precíz (mint Önök) oda figyelés mellett is el pusztulhat!
Kedves Ildikó! A fa japán díszcseresznye (Prunus serrulata 'Kanzan'). Csodás látvány a tömegesen nyíló teltvirágú japán díszcseresznyefa.A virágzó díszfák talajban nem válogatnak, de meghálálják a tápanyagban gazdag, öntözött táptalajt.Ültessük őket napos vagy félárnyékos helyre, hogy szépen fejlődjenek.Várostűrők, jól viselik a szennyezettebb levegőt is.Nagyszerűen mutatnak szoliter növényként, de sorfaként és csoportba ültetve is dekoratívak. Virágzó díszfák ültetése Virágzó díszfák ültetési ideje: - konténeres/földlabdás virágzó díszfák ültetési ideje áprilistól novemberig tartVirágzó díszfák ültetési távolsága: - a virágzó díszfákat egymástól 3-5 m-re ültessük fajtától, növekedéstől függőenVirágzó díszfák ültetésének folyamata: Ássunk ki egy 80x80x80 cm ültetőgödröt, aljára tegyünk szerves trágyát (marhatrágya). Tegyük a gödörbe a növényt, miközben a kiásott porhanyós földből visszalapátolunk addig, amíg olyan magasságba kerül, ahogy a faiskolában volt. Használhatunk ültető tablettát is, mely lassú lebomlású műtrágyát tartalmaz. Tömörítés, betaposás. Öntözés, beiszapolás.Virágzó díszfák metszése első években koronaalakító metszés, későbbiekben ritkítás, fiatalításVirágzó díszfák gondozásaVirágzó díszfák igénye, gondozása: ültetés utáni első 2 évben gyakori öntözés első években alakító metszés évente tápanyag utánpótlás betegség esetén növényvédelem Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Üdvözlöm! A trágyát nagyon fontos ősszel kijuttatni, hogy tavaszra eléggé "legyengüljön". Az Ön által tervezett hármas nyugodtan kijuttatható egyben. TAvasszal javaslok vetés előtt egy totális gyomírtást, mert lesz bőven a fűben gyom.
Tisztelt Hacinto! Idén nyár végén és kora ősszel ismét megjelent az amerikai lepkekabóca sok dísznövényen. Elképzelhető, hogy ez okozza a fehér penész szerű foltokat. Ez ellen a leghatásosabb szerek az Actara 25 WG és a Mospilan 20SP. Ha küld képet a kártételről, akkor megpróbálok pontosítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
Kedves Olvasónk! Az alábbi videó mindenben segítségére lesz: Bromélia átültetése, sarjak szétválasztása http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=71cgzCMHD9o