1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Kedves Tamás! Általában ezeket a tüneteket fény és tápanyaghiány okozza, esetleg az erős közvetlen napfény!
Tisztelt Ágnes! Az encián bokor meleg száraz és napos helyű teraszt kedveli. Az öntözés inkább ritkán de nagyobb vízadagokkal történjen. A túl öntözést kerüljük. Télen a leanderhez hasonlóan zárt fényes helyen kell tárolni. A növényt a túlöntözés után hagyjuk szárazabban, és akkor ismét kihajt. Metszeni a virágzáskor, és után lehet májustól augusztusig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képeken az öntözés során keletkező sók kicsapódása és kis gomba telepek láthatók. Az öntözéseket csökkenteni lehet és inkább ritkán öntözzünk, de nagyobb adagokkal, valamint a káros szervezetek elszaporodása ellen jó a réz tartalmú Bordói lé és a Dithane M-45 gombaölő szerek talajra öntözése. Érdemes a fertőzött felső 1-2cm-es talajréteget eltávolítani. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Örsi G! A képek alapján elképzelhető a vízkor, ödéma, esetleg valami baktériumos megbetegedés. Az ödéma a túlöntözéstől és alacsonyabb tartási hőmérséklet együttes tünete. A növényen megjelennek kidudorodások, kis "hólyagok". JAvaslom, hogy mérsékelje az öntözést (télen amúgy is) és permetezze le Champion nevű szerrel!
A tőzeglégy nem tesz ilyet! Sajna valóban nem igaziak a fotók. Annyit látok,hogy ez egy nem megfelelő talajban lévő Cattleya vagy Laelia ami bizony nagyon elhanyagoltnak néz ki és valószínű több betegsége is van egyszerre + atkafertőzött ami szabad szemmel nem igazán látható. Javasolt gyógymód: azonnal kivenni az ültetőközegből, az ültetőközeget kidobni, a növényt megtisztítani az elhalt részektől majd egy erős gomba + gyapjas vagy pajzstetű+baktérium+atka ölő keverékbe beáztatni legalább fél órán keresztül majd leszáradás után egy teljesen új de nem tőzeg alapú keverékbe visszaültetni. Sok Sikert!