1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Üdvözlöm! A VII. Edward szereti a tűző napot és a talajra nem igazán érzékeny, de javaslom, hogy jól trágyázott jó vízgazdálkodású talajba ültesse ha van rá mód. A szikfa a talajra abszolút nem érzékeny, sőt! A sós, szikes (ahogy neve is jelzi) homokos talajon is jól érzi magát és szintén bírja a tűző napot!
Üdvözlöm A száradásnak sok oka lehet, kórozók, vagy kártevők, esetleg tartási hibákból eredendően is pusztulhat. Ezt így látatlanban megmondani, lehetetlen. A hajtásokkal semmit nem kell tenni, gondozza, hogy erősödjenek!
Kedves Gabriella! A palackkerthez a kavics helyett nyugodtan használhatja az agyaggranulátumot, mivel az a vízfelesleget szépen fel tudja szívni, tárolni és apránként leadni, ezáltal párás környezetet biztosít. A kókuszrost a tőzeggel azonos módon használható, tápértéke nincs ezért fontos, hogy jó termőtalaj/virágföld kerüljön az ültetőközegbe. Az A típusú virágföldhöz 1/3-ad semleges kémhatású virágföldet érdemes keverni, hogy ne legyen túl savanyú a talaj, ez használható a moháknál is. Üdvözlettel, Stipa Kertészet
Kedves József! Igazából bármelyik fajta alkalmas erre. Nem speciálisak, ez nevelés kérdése: olyan csemetét kell választani, ami kb 50-60 cm magasan ágazik el. Az ültetést követően a nem oldalra növő ágakat azonnal vágják le. A kordonra rá kell kötözni az ágakat, -tavasszal a legjobb, mert ilyenkor puha, hajlékonyak az ágak- és mindig a tám-rendszerhez igazodó ágakat hagyja csak meg, az oldalra növőket vágja le. A red williams körték gyakorlatilag a piros vilmos körték. Nagy különbség nincsen, a termőképességükben van némi eltérés és színben. a vilmostól azért elmarad a termőképességük. A tám-rendszert kell először megcsinálni, aztán egyből mehetnek a növények is. Az acélhuzal megfelelő, igen. Bár jobb ha esetleg műanyaggal be van vonva.
A kivi beültetés utáni metszése A kivi fiatal ágait beültetés után, tavasszal vagy ősszel vágja vissza kb. 40 cm-es hosszúságig. A fiatal hajtások képzik a növény bázisát. Ezeknek az ágaknak az oldalhajtásain képzõdnek később a gyümölcsök. Gondoskodjon tehát arról, hogy az oldalhajtások között kb. 50 cm-es hely szabadon maradjon, így a gyümölcsöknek elegendő helyük marad a növekedésre. Az oldalhajtások nagy részét lemetszheti. A kivi téli metszése A téli gondozás során vágja vissza 5-6 szemig azokat az oldalhajtásokat, amelyek már oldalágakká fejlődtek. Ezek a szemek tavasszal ki fognak hajtani, és ezeken képzõdnek majd a levelek, a virágok és a termések is. Javasoljuk továbbá, hogy a kivi közepétől kifelé haladva az idős főágakat vágja le, amint a növény gyümölcsöt kezd hozni. Néhány évente új főágak képzõdnek, de a metszéssel a cserje fiatal marad. Az idõsebb főágak eltávolításához a tél a legmegfelelõbb időszak. A kivi májusi metszése A kivi ágait májusban a hatodik levélig vágja vissza, így a növény a növekedési fázisban mindenütt új hajtásokat hoz majd. A kivi gyorsan fejlődő növény, amely új hajtásait újra meg újra a levelek hónaljából hozza. A nem kívánt hajtásokat mindig metssze le, így a növény az energiáját a kívánt ágakra és hajtásokra, valamint nem utolsósorban a gyümölcseire tudja fordítani! Szabad-e metszeni nyár végén, ősszel a fügét, kivit, datolyszilvát? Hogyan termesszünk kopasz kivit? Magyar földbe magyar kivit? Igen, termesszünk kivit!