1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Próbáljon meg az alábbi oldalon szaknévsorunk tagjaitól árajánlatot kérni:
Ha semmilyen kórokozó vagy kártevő nem található a növényen, akkor nagy valószínűséggel valamilyen tápanyaghiányban szenved a növény. Magnézium hiánytünet előfordulhat olyan esetben is, ha a talaj savanyú és kötött állapotban van a magnézium. Fenyőkön az idős tűlevelek csúcsa, majd az egész levélke elszárad. Káliumhiány is hasonló tüneteket produkál-ez mészben szegény, kötött talajon gyakran előfordulhat. Az előbbin magnézium tartalmú műtrágyák segítenek az utóbbi mésztrágyázással orvosolható.
A kérdezett fajta nem tuja, hanem a virginiai boróka egy felfelétörő ágú fajtája. (Juniperus virginiana ´Spartan´) Kellemes mohazöld színű tűleveles hajtásai szorosan, mereven felfelé nőnek. Gyorsan terjed, mivel a szárazságot, meszes talajt jól tűri, nem fagyérzékeny. Egyenletes víz és tápanyag ellátottságú talajban, napsütötte kertrészben dinamikusan fejlődik. Ültethető nyírott és nyíratlan sövénynek, változatos lombozatú dísznövények társaságába. Metszéssel tömörebb oszlopos növénynek nevelhető.
A hangyák megjelenése valóban alátámasztja, hogy tetves lett a trombitafolyondár, a hangyák ugyanis a tetvek által kiválasztott mézharmatot szívesen nyalogatják. Levéltetvek elleni szerekkel kell permetezni, ha tömegesen elszaporodik a növényén. <p>Alábbi cikkeinkben a növényről és a tetvekről olvashat:
A képen látható virág: nagyvirágú pipavirág (Aristolochia elegans) Brazíliai kúszócserje. Dísze, az akár 15 cm-t is elérő virága. Futónövény, de nem túl gyors növekedésű, a tűző naptól és az erős széltől védett helyet igényel. Kisebb dézsában is nevelhető, de támasztékot igényel. Teleltetni 14-16°C-on, világos helyen szükséges, a talaját télen se hagyjuk teljesen kiszáradni. Gombabetegségekre érzékeny. Télikertben áprilistól novemberig is virágozhat.