1806. Földünk 15 legszebb virága
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A számtalan tetszetős virág közül nehéz kiválasztani az első helyezetteket. Mi most mégis megpróbáljuk, bár a listánk erősen szubjektív... Íme!
A technika legutolsó vívmányainak köszönhetően, az utazási lehetőségek növekedésével, a világ egyre közelebb kerül hozzánk. Az az idő, amikor hónapokig vagy hetekig utaztunk egyik kontinensről a másikra már rég lejárt és a felmenőink korából való kalandos felderítők is eltűntek. Ha viszont pénzünk és időnk van, akkor elmehetünk olyan történelmi helyekre, ahova a modern világ még nem ért el, hogy megváltoztassa ott az élővilágot és az emberi kultúrát. A régi bányavárosok, óceánok közepén levő szigetek megőrizték a régmúlt idők hangulatát. Lássuk, melyek is a legelszigeteltebb helyek a világon.
Napjaink legfenyegetőbb betegségei közé tartoznak a bőrfelszínen kialakuló daganatos megbetegedések, vagy egyéb kóros elváltozások, melyeknek részben a káros napsugarak, részben pedig genetikai tényezők lehetnek az okozói. A rosszindulatú bőrdaganatok közül a melanoma a festékes anyajegyekből, vagy az ép bőrről is kiindulhat, de kellő óvatossággal és megelőzéssel csökkenthetjük a kialakulás kockázatát.
Az őszi pályázat elérkezett folytatásához! 2010 májusában arra kérték a játékosokat, hogy fényképezzék le kertjüket, és küldjék meg egy rövid leírás kíséretében. És most jöhet a folytatás...
A lisztharmat fertőzés során a károsodás nagy mértékű, hisz a felületi sejtek elhalásának következtében a fertőzött részek szürkészölddé válnak, csökken a sarjhajtások és a levelek növekedése, amelyek torzulnak, majd el is száradnak. Nagyon fontos a megelőzés, de ha már megvan a baj, akkor lássuk, mit kell tennünk, hogy megmenthessük növényeinket!
Sajnos az idősebb növények átültetését szinte sosem lehet ´biztonságosan´ megoldani, csak reménykedni lehet, hogy megmaradnak. <p>Az átültetést inkább kora tavasszal kell megpróbálni, úgy, hogy a fagyalt erősen visszametszik, s minnél nagyobb földlabdával próbálják meg az új heyre áttelepíteni. Az eredés még így is bizonytalan.
A murvafürt (Bougainvillea sp.) melegigényes mediterrán növény, elképzelhető, hogy az idei első talajmenti fagyok idején még kint volt az erkényen, és ennek hatására lehullajtotta a leveleit. Valószínű ez nem okoz nagy problémát, télire 8-10°C-os, világos helyet igényel. Érdemes erősen visszametszeni, ennek hatására erőteljesebben fog növekedni és virágozni a következő évben.
Sajnos a kép alapján nem iagzán lehet megállapítani a dió fajtáját. Nagyobb méretű diót terem az Alsószentiváni 117 (A117), A Fertődi 1 fajták.
Remélem, hogy csavart levelű begónia említésekor a gumós begóniára gondol. Ez a begónia fagyérzékeny növény, az első őszi fagyok hatására húsos levelei lehervadnak. A gumókat célszerű már a fagyok beállta előtt kiszedni a földből. A leveleket, hajtásokat óvatosan lecsavarjuk a gumóról, megtisztítjuk a földtől (esetleg lemossuk, de akkor néhány órán át szikkasztani kell!).
Érdemes néhány centiméter mély tükröt ásni a kulékaviccsal borított terület alá, s valamilíyen kerti segyéllyel elválasztani a többi burkolattól ill. a kerttől, hogy később se okozzon gondot.