1916. Milyen növényekkel tisztítsd a szoba levegőjét?
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
Feng shui módszereit gyakran alkalmazzák olyan esetekben is amikor a lakáson belül javítani kell az élet minőséget és megoldani olyan problémákat, amelyeket a negatív energia okozhat. Az alábbiakban a nyugodt alvás biztosítására kapunk választ olyan otthonok esetében, ahol kisbaba is van.
A sámáni megtisztulás egy ősrégi törzsi szokás, melynek célja hosszú évszázadok óta az ember lelki harmóniájának megteremtése. A sámánok a természet energia formáit használták gyógyításra, mivel ismerték és érzékelték azt. Lássuk, hogyan alkalmazzuk ezt a csodálatos tudást otthonunkban!
Minden kertész arra vágyik, hogy az elültetett magból látványos növény fejlődjön. Ennek érdekében nagyon fontos előkészíteni a földkeveréket és a legjobb módszert választani a magok ültetésekor.
A sámáni megtisztulás egy ősrégi törzsi szokás, melynek célja hosszú évszázadok óta az ember lelki harmóniájának megteremtése. A sámánok a természet energia formáit használták gyógyításra, mivel ismerték és érzékelték azt.
Kedves József! Az első válasz: tartsa jó víz elvezetésű, tápanyagban gazdag és száraz talajon és sok-sok fény! Vágja vissza most a felére. Szerintem fog virágozni jövőre amennyiben nem teszi ezt meg most. A második: a kúszó hortenzia virágzatát, kívülről nagy 2-3 cm-es meddő virágok szegélyezik, a virágzaton belül pedig pár milliméteres termő virágok vannak, tehát az Ön hortenziája teljesen normálisan viselkedik, így néz ki a virága. A harmadik: mivel rendszeres tápanyag utánpótlást igényel, ezért lehet, hogy a rendszeres tápoldatozással ezt orvosolni lehet.
Tisztelt Vasvári Tibor! A Szegedi arany őszibarack a Mariska fajtához hasonlóan régi magyar fajta, sajnos az értékmérő tulajdonságaik miatt ma már kiszorultak a termesztésből, és megjelentek jobb amerikai őszibarack fajták amik sokkal jobban alkalmazkodnak a talaj és klimatikus viszonyainkhoz (pl, Redhaven, Dixired, Cresthaven) A leírt gyümölcs hullásnak, több oka lehet. A fa túl van terhelve és nem tudja kinevelni a gyümölcseit, ezt szakszerű tavaszi metszéssel (virágrügyek szabályozása) és a kis dió nagyságú termések leszedésével (gyümölcs ritkítás) lehet optimalizálni. Fontos ezen kívül a tápanyag ellátás is a K műtrágyák, és levéltrágyák alkalmazása, valamint 2-3 évente érett szarvasmarha trágya adagolása javasolt, viszont a Ca nagy mennyisége nem kívánatos. Oka lehet még az alany fajtája ami lehet őszbarack magonc, és mandula alany. Az őszibarack alany (főleg az Alföldön használják) meszes talajon nem fejlődik szépen és sínylődik a fa valamint nem neveli ki szépen a terméseit. Végül a legfontosabb hogy az őszibarack pl az almához képest nem olyan vízigényes kultúra, de gyümölcsérés alatt nagyon fontos az öntözése. Az öntözéssel javul a termés mennyisége, minősége, és a mérete is. A leírtak alapján lehet megvizsgálni az őszibarack fajtát, és ennek megfelelően lehet beavatkozni, vagy egy másik sárga húsú fajtára lecserélni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Éva! Amennyiben nem szeretne vegyszeres megoldást, akkor a fiatal lárvák ellen legegyszerűbb mechanikai módszer a kisebb hernyófészkek levágása és megsemmisítése (eltaposással vagy elégetéssel). Erős fertőzésnél, ha a lárvák már nagyon széttetjedtek rovarölő szeres permetezés szükséges, például Ultracid 40WP, Sumithion Super, Talstar 10 EC, Diazol 60 EC, Zolone EC.
Tisztelt Marietta! A fényképen látható pozsgafa oldalhajtásainak tünetei és a levélullás a nem jó vízáteresztő talajra és részleges túlöntözésre utal. A szukulens növények számára virágföld, homok, és égetett agyag golyócskák, vagy sóder keveréke a legjobb. Az ilyen közegbe ültetett növényt pedig csak akkor öntözzük ha talaja kiszáradt. Ezen feltételek javítása mellet a növény egészségesen fog fejlődni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt András! Igen sajnos a fóliasátorban termesztett paradicsom és paprika gyakori kártevői a tripszek, és a levéltetvek. Ellenük jó eredménnyel lehet permetezni a Cyperkill 25EC rovarölő szerrel. A permetszer élelmezés ügyi várakozási ideje 3 nap. Így a paradicsomot 4 nappal a permetezés után lehet szedni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu