1936. Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba?
Vannak növények - sőt szinte minden növény ilyen - amelyek imádják a napot és a meleget. Van azonban néhány fontos szabály, amelyeket be kell tartani, mielőtt kirakjuk őket a szabadba.
Vannak növények - sőt szinte minden növény ilyen - amelyek imádják a napot és a meleget. Van azonban néhány fontos szabály, amelyeket be kell tartani, mielőtt kirakjuk őket a szabadba.
Nyár derekán járunk, a sok eső után végre megnyugodott időjárásunk és tudjuk folytatni mostani munkánkat, amit az agyagos talaj eddig nem engedett, ezért pár napot szikkadni hagytuk. A terepmunkák után a ház körüli szegélyezés és szivárogtató elkészítése következett, amit kaviccsal terítettünk és szépen beültettünk növényekkel..
A biobeton meggymag felhasználásával készült - számolt be az építészfórum.hu, mely ennek feltalálójával készített interjút. Mint kiderült, a biobeton kis halmazsűrűségű, de teherbíró feltöltésként és ágyazati rétegként, rusztikus felületű kerámia falburkoló elemként, könnyűbeton födémrétegként, előre gyártott, beton zsaluzó vagy falazó elemek hőszigetelő kitöltő anyagaként alkalmazható.
A napelemes cserép egy fantasztikus találmány. A hagyományos napelemeknél olcsóbb, könnyen beépíthető az eredeti tetőszerkezetbe, és 10-40 %-kal több energiát képes termelni.
Egy új kert megtervezése és beültetése mindig nagy feladat, így a növények kiválasztása a kertészetben sem egyszerű. Egy családi ház kertjének a beültetésénél sok szempontot kell figyelembe venni. Így pl. a kert adottságait, a tájolást, a fényviszonyokat, a talaj minőségét, és a család igényeit is érdemes szem előtt tartani.
Azt a fenológia stádiumot, amikor a lombhullató fák, cserjék leveleiket már elvesztették, és nyugalmi állapotban vannak, a szakma NYUGALMI IDŐSZAK-nak nevezi. Ezalatt élettevékenységet nem folytatnak.
Télen nem igényelnek tápoldatozást a szobanövények, s mivel a gardénia kifejezetten nem kedveli a téli száraz szobai körülményeket, s nincs ennél megfelelőbb hely (hűvös, világos helyiség), akkor nincs igazán mit tenni, csak reménykedhetünk, hogy túléli a telet és tavasszal új erőre kap.
Kedves Növénybarát! A növénye egy Echeveria faj, magyarul amerikai kövirózsa. A felkopaszodás természetes jelenség, az igaz, hogy nálunk ez gyorsabb folyamat a téli fényhiány miatt, mint hazájában . A szép, egészséges levélrozettákat vágja le, és gyökereztesse meg. Néhány évig ismét szép növényekben gyönyörködhet. A begyökeresedetteket a fagyok elmúltával tartsa a szabadban, félárnyékos helyen, be is süllyesztheti cserepüket a kert talajába. Öntözés az időjárásnak megfelelően. Télen helyezze hűvös, de világos helyiségbe, csak ritkán, 2 hetente öntözze kevés vízzel. A Debreceni Pozsgástárban rövidesen indul egy Echeveriákkal foglalkozó cikk, s ebből bővebb ismereteket szerezhet. Ficzere Miklós
Jelenlegi állapotában nem látom rajta a hideg nyomait,ha a későbbiekben puhulni kezd a levele(1 héten belül)akkor sem kell kidobni mert ha a közepe nem szárad el akkor képes megújulni. Szétültetni nem kell mert az orchideák szeretik ha a gyökereik összezsúfolódnak. Kicsit száraznak látom a talajt,ez a növény nem szereti ha sokáig száraz marad.a virágszárak színein látszik,hogy különbözőek. üdv
A gardénia télen hűvöset és visszafogott locsolást igényel, átlagos szobai körülmények között hamar ledobálja leveleit és csak sínylődik. A fenti kóró nem igazán tűnik már menthető darabnak. Bővebben olvashat a gardénia tartásáról a Szobanövények rovatban található növényleírásban.