1936. Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba?
Vannak növények - sőt szinte minden növény ilyen - amelyek imádják a napot és a meleget. Van azonban néhány fontos szabály, amelyeket be kell tartani, mielőtt kirakjuk őket a szabadba.
Vannak növények - sőt szinte minden növény ilyen - amelyek imádják a napot és a meleget. Van azonban néhány fontos szabály, amelyeket be kell tartani, mielőtt kirakjuk őket a szabadba.
Nyár derekán járunk, a sok eső után végre megnyugodott időjárásunk és tudjuk folytatni mostani munkánkat, amit az agyagos talaj eddig nem engedett, ezért pár napot szikkadni hagytuk. A terepmunkák után a ház körüli szegélyezés és szivárogtató elkészítése következett, amit kaviccsal terítettünk és szépen beültettünk növényekkel..
A biobeton meggymag felhasználásával készült - számolt be az építészfórum.hu, mely ennek feltalálójával készített interjút. Mint kiderült, a biobeton kis halmazsűrűségű, de teherbíró feltöltésként és ágyazati rétegként, rusztikus felületű kerámia falburkoló elemként, könnyűbeton födémrétegként, előre gyártott, beton zsaluzó vagy falazó elemek hőszigetelő kitöltő anyagaként alkalmazható.
A napelemes cserép egy fantasztikus találmány. A hagyományos napelemeknél olcsóbb, könnyen beépíthető az eredeti tetőszerkezetbe, és 10-40 %-kal több energiát képes termelni.
Egy új kert megtervezése és beültetése mindig nagy feladat, így a növények kiválasztása a kertészetben sem egyszerű. Egy családi ház kertjének a beültetésénél sok szempontot kell figyelembe venni. Így pl. a kert adottságait, a tájolást, a fényviszonyokat, a talaj minőségét, és a család igényeit is érdemes szem előtt tartani.
Kedves József! Javasoljuk, hogy minden tavasszal ássa körbe a tövet oly módon, hogy a sarjhajtásokat le tudja választani. Ha a gondos kiszedés után nem marad a talajban gyökérdarab, akkor a feltörő hajtások csak a tőnél fognak jelentkezni. Ezekért pedig kárpótol a virágzáskor nyújtott rendkívüli látvány... Kellemes kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Sándor! A kép alapján egy csodagumóra tippelek (Sauromatum), de számtalan elnevezése van: Kígyópálma, gumipálma, esernyőpálma, csodagumó, óriáskonytvirág. Nagyon hasonlít az Amorphophallus-ra. Azért nehéz a határozás, mert több mint 160 fajuk van, amik nagyban hasonlítanak egymásra, de a gondozásuk megegyezik. Tessék: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/amorphophallus-csodagumo-kontyvirag/1558/
Kedves Emese! A képen zöld lombszöcske van. Ezek fiatalon növényevők, de fejlettebb korukban már hasznos ragadozók. A zöld repülőszöcske hasonló hozzá és az növényevő (nem az lesz a bűnös?). Ezek ellen, amennyiben tényleg nagyon elszaporodtak, és valóban ők okozzák a kárt, valamilyen kontakt szerrel lehet védekezni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! A képen, igen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Az ápolása Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 °C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Tisztelt Tordasi József! A molylepke hernyója okoz kárt, mindent megesznek. Sok fajuk van, ami kártevő, és ezért pontosan nem is tudom most azonosítani, viszont megölésükre a Karate, Mopilan, Dimilin, Runnert tudom ajánlani. Permetezze le az összes növényt, és ismételje meg hetente, összesen háromszor!