1941. Hogyan frissítsük fel kókadozó szobanövényeinket?
A nagy melegben gyakran előfordul, hogy a virágok levélzete kicsit megfakult, kókadozik. Íme, néhány gondozási tipp, amivel vitalizálhatjuk kedvenceinket!
A nagy melegben gyakran előfordul, hogy a virágok levélzete kicsit megfakult, kókadozik. Íme, néhány gondozási tipp, amivel vitalizálhatjuk kedvenceinket!
Amikor egy virágföld felső része elkezd fehéredni vagy penészedni, az a túllocsolás jele. Sajnos ez végezetes lehet a növény számára. Amikor úgy látjuk, hogy a föld felső rétege épp hogy nedves, máris aggódni kezdünk, hogy szegény növényünk szomjazik, és ráöntjük a következő adag vizet. De arra nem gondolunk, hogy amikor a föld felső rétege még éppen csak nedves, az alsóbb réteg még túl nedves.
A tuják a legváltozatosabb örökzöldek közé tartoznak, hiszen van köztük óriás és törpe, van amelyik oszlopszerű, és van köztük szabályos gömb alakú. Alkalmasak szoliter növénynek, vagy épp sziklakertbe. Bemutatunk 3 teljesen eltérő tuját, amelyek a kert különböző pontjain ültethetők.
A bodza ingyen nő az erdőszélen. Hoztunk több gyors és egyszerű bodzaszörp receptet, hogyan készíthetünk gyakorlatilag fillérekből bodzaszörpöt.
Akadnak emberek, akik messzire távolodnak attól a tömegtől, mely az éppen aktuális trendeknek megfelelően halad, a normális kifejezéssel megjelölt ösvényen. Így van ez az építészetben is.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.