1961. Ezek a kúszónövények nagyon jól bírják az árnyékot
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
A virágok cserépbe ültetése nagyon előnyös a mozgathatóság szempontjából, mivel így szükség esetén könnyen átszervezhetjük a virágoskertünket. A virághagymák és az egynyári növények alkalmazkodnak a különböző talajtípusokhoz, ezért nyáron cserepekben is jól fejlődnek. Sokféle cserepet használhatunk nyári ültetésre, de fontos hogy megfelelően tartsa a gyökérzetet és elvezesse a vizet.
A folyamatos nyári virágzás, a forró és erősen napos időszakban is, a cserje erejét igazolja. A növény átveszi a hőt, és marad annyi energiája, hogy egész nyáron sok, élénk virágot hozzon. Telepítsük a cserjéket teraszok mellé, kerítések mentén, háttér- vagy dísznövénynek és megcsodálhatjuk, hogy színes virágaik, hogyan uralják a teret, mikor a tavaszi virágok már elvirágoztak.
Ha a kényes orchideánknak szeretnénk egy biztos helyet, vagy szeretnénk egész évben gyümölcsöt termeszteni, az üvegház egy ideális megoldás a megszállott kertészek vagy a növényrajongók számára is. Az üvegházak csökkentik a külső hatások okozta gondokat, védik a kényes növényeket és biztosítja a fejlődés fenntarthatóságát. Miközben minden növény, zöldség, gyümölcs vagy virág termeszthető üvegházban, csak kevés növény használja ki igazán az előnyeit.
A kompasznövény könnyen termeszthető napfényes helyen, átlagos, jó vízelvezetésű talajban. Nem igényel különösebben tápdús talajt, és gondoskodást, nagyon mutatós és szép növény.
A probléma nem az alacsonyabb hőmérsékletben keresendő, ez teljesen optimális a Ficus téli szállásának. A fikusz levélhullása miatt a fényhiány okolható, ilyenkor akár lombjának nagy részét elpotyogtathatja. Megoldás rá, hogy tavasszal vissza kell metszeni a kopasz ágakat a következő szemig, ezzel serkentjük az új levelek képződését.
a kroton vagy csodacserje viszonylag igényes növény, ha nem tudjuk igényeit teljesíteni elhulljtja leveleit, a növény legyengül, könnyen megtámadják a kártevők. Száraz környezetben a takácsatka elszaporodásával kell számolni, valószínű, hogy az támadta meg az ön növényét is. Párásítson gyakran a növény körül, zuhanyozza le ismét, ha továbbra sem javul, atkaölő szerrel kell lepermetezni.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A plumbágonak a visszametszés nem fog gondot okozni, ezáltal csak bokrossabb és virágzása is intenzívebb lesz. Viszont az 5-8 fok körüli hőmérsékleten és szinte teljesen szárazon tud csak igazából telelni, tehát ha lehetséges keressen inkább egy fagymentes, sötét helyet számára és a maradék bő 2 hónapot oda ´száműzni´. Majd április végétől ki lehet tenni a szabadba s rendszeresen tápoldatozni.<p> A murvafürtnek is hasznos a visszametszés és a hűvös teleltetőhely is. Január-februárban visszavágott, még nem fásodott hajtásairól a murvafürt szaporítható. Magas hőmérsékletet (30-35 fokot) és magas páratartalmat kell biztosítani a dugványnak, ez egy üveglappal lefedett szaporítóládában érhető el.
Igen, átültetéskor a mag már szinte teljesen a föld alá kerülhet, de ne ültesse sokkal mélyebbre! Sok sikert!