1961. Ezek a kúszónövények nagyon jól bírják az árnyékot
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
A virágok cserépbe ültetése nagyon előnyös a mozgathatóság szempontjából, mivel így szükség esetén könnyen átszervezhetjük a virágoskertünket. A virághagymák és az egynyári növények alkalmazkodnak a különböző talajtípusokhoz, ezért nyáron cserepekben is jól fejlődnek. Sokféle cserepet használhatunk nyári ültetésre, de fontos hogy megfelelően tartsa a gyökérzetet és elvezesse a vizet.
A folyamatos nyári virágzás, a forró és erősen napos időszakban is, a cserje erejét igazolja. A növény átveszi a hőt, és marad annyi energiája, hogy egész nyáron sok, élénk virágot hozzon. Telepítsük a cserjéket teraszok mellé, kerítések mentén, háttér- vagy dísznövénynek és megcsodálhatjuk, hogy színes virágaik, hogyan uralják a teret, mikor a tavaszi virágok már elvirágoztak.
Ha a kényes orchideánknak szeretnénk egy biztos helyet, vagy szeretnénk egész évben gyümölcsöt termeszteni, az üvegház egy ideális megoldás a megszállott kertészek vagy a növényrajongók számára is. Az üvegházak csökkentik a külső hatások okozta gondokat, védik a kényes növényeket és biztosítja a fejlődés fenntarthatóságát. Miközben minden növény, zöldség, gyümölcs vagy virág termeszthető üvegházban, csak kevés növény használja ki igazán az előnyeit.
A kompasznövény könnyen termeszthető napfényes helyen, átlagos, jó vízelvezetésű talajban. Nem igényel különösebben tápdús talajt, és gondoskodást, nagyon mutatós és szép növény.
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.