1961. Ezek a kúszónövények nagyon jól bírják az árnyékot
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
Az észak vagy kelet felé néző falakra, kerítésekre és pergolákra is lehet növényeket futtatni. Ezek a növények árnyékban is szépen fejlődnek.
A virágok cserépbe ültetése nagyon előnyös a mozgathatóság szempontjából, mivel így szükség esetén könnyen átszervezhetjük a virágoskertünket. A virághagymák és az egynyári növények alkalmazkodnak a különböző talajtípusokhoz, ezért nyáron cserepekben is jól fejlődnek. Sokféle cserepet használhatunk nyári ültetésre, de fontos hogy megfelelően tartsa a gyökérzetet és elvezesse a vizet.
A folyamatos nyári virágzás, a forró és erősen napos időszakban is, a cserje erejét igazolja. A növény átveszi a hőt, és marad annyi energiája, hogy egész nyáron sok, élénk virágot hozzon. Telepítsük a cserjéket teraszok mellé, kerítések mentén, háttér- vagy dísznövénynek és megcsodálhatjuk, hogy színes virágaik, hogyan uralják a teret, mikor a tavaszi virágok már elvirágoztak.
Ha a kényes orchideánknak szeretnénk egy biztos helyet, vagy szeretnénk egész évben gyümölcsöt termeszteni, az üvegház egy ideális megoldás a megszállott kertészek vagy a növényrajongók számára is. Az üvegházak csökkentik a külső hatások okozta gondokat, védik a kényes növényeket és biztosítja a fejlődés fenntarthatóságát. Miközben minden növény, zöldség, gyümölcs vagy virág termeszthető üvegházban, csak kevés növény használja ki igazán az előnyeit.
A kompasznövény könnyen termeszthető napfényes helyen, átlagos, jó vízelvezetésű talajban. Nem igényel különösebben tápdús talajt, és gondoskodást, nagyon mutatós és szép növény.
Kedves Zsó65! Addig futnak, amíg van helyük, de ha esetleg nagyon elkanászodnának, akkor nyugodtan vágja le metszőollóval, de szerintem nem fogja túlnőni a rendelkezésre álló helyet!
A rózsarozsda elsődleges fertőzési forrása a fertőzött, lehullott levél, ezért azokat mindig össze kell szedni és lehetőleg elégetni, megsemmisíteni. Alakító metszésekkel is lehet csökkententeni a fetőzöttséget, a beteg növényrészek eltávolításával. De ha mindez nem segít, akkor vegyszeres kezelést érdemes használni. A legjobb az első tünetek megjelenésekor megkezdeni a permetezést 10-14 napos időközökkel. Biztos, ami biztos alapon, a permetezést ismételjük meg többször. Szabad kategóriájú rozsda elleni szerek: Dithane M45, Manzate 75DF, Miltox Sp. Extra.
Kedves Ági! Inkább fagykárra gondolnék a képeket látva. Nem tudom, milyen volt ott az éjszaka, az Ön leírása alapján nem volt, de mégis annak tűnik. Elsodródott növényvédő szer is eszembe jutott, de az előbbi nagyobb valószínűségű. A károsodott részek elpusztulnak majd, ezeket le is lehet vágni, újra fog hajtani. Üdvözlettel: Növényorvos
Sajnos az első egyedek megjelenésekor kell kezdeni már a védekezést. A védekezés a fiatal lárva és a kifejlett liszteske ellen hatékony. A tömeges megjelenés után már csak sűrű kezelésekkel érhet el valamilyen eredményt. A szerek váltogatása is szükséges. 3-4 naponta, a várakozási időket és az időjárást figyelembe véve lehet használni a következő szabadforgalmú szereket: Nomolt 15 SC, Sanmite 20 WP, Chess 25 WP, Cyperkill 25 EC. Ezek érintő hatásúak, így a levél hátuljára is kerüljön. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Czibik István! Látatlanban nem tudok semmit mondani sajnos. Kérem bővebben fejtse ki, hogy milyen a talaj, milyen fajok, fajták vannak. MIt szeretne kivágni és mit szeretne telepíteni. Ebben a formában fogalmam sincs, hogy Ön mire gondol. E-mailben is írhat: info@kertrendorseg.hu